PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zadbał o toalety podczas Euro

  • PAP    8 czerwca 2012 - 14:55
Poznań zadbał o toalety podczas Euro

Siedem nowych automatycznych toalet otwarto w piątek w Poznaniu. W sumie w mieście na Euro dostępnych będzie 17 toalet stacjonarnych oraz dziesiątki przenośnych.
Nowe automatyczne toalety w centrum Poznania kosztowały ponad 1,6 mln zł. Większość to osobno stojące obiekty, jedną zainstalowano w zabytkowym budynku toalety przy parku Sołackim.

„Po wrzuceniu monety, wejściu do środka i skorzystaniu, toaleta automatycznie się czyści” – powiedział w piątek dyrektor Usług Komunalnych Maciej Dźwig.

W dziesięciu pozostałych, zwykłych toaletach w czasie Euro zaplanowano wydłużone godziny pracy. Toalety na Starym Rynku i na placu Wolności będą działały nawet do 4 rano, wszystkie pozostałe również mają wydłużony czas otwarcia. W poznańskich WC turyści będą mogli płacić wyłącznie złotówkami.

Toalety są oznaczone podświetlonymi kasetonami z piktogramami. Jak przyznał Maciej Dźwig, przed Euro nie udało się zakończyć odpowiedniego oznakowania dojść do toalet z różnych miejsc miasta. Kibice poszukujący WC mogą się posiłkować np. mapą poznańskich toalet zamieszczoną w internecie.

W trakcie Euro kibice będą mogli korzystać też z toalet przenośnych: na Starym Rynku czynnych będzie prawie 100 kabin, blisko 70 ustawionych będzie w okolicach Stadionu Miejskiego oraz przy trasach dojścia do stadionu.

Jak wyjaśnił Maciej Dźwig, lokalizacja stacjonarnych miejskich toalet została zaplanowana przy współpracy z naukowcami poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

„Chodziło o to, by stały one w miejscach, w których rzeczywiście jest największe zapotrzebowanie, jest największa liczba przechodzących osób lub znajdują się ważne węzły komunikacyjne, np. przystanki autobusowe i tramwajowe. Badania takie były robione niezależnie od Euro” – powiedział Maciej Dźwig.

Według ogłoszonych w lutym wyników czwartej edycji kampanii Toaleta 2012, Poznań zajął pierwsze miejsce pod względem jakości toalet spośród wszystkich polskich miast gospodarzy Euro.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.