PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań zaopatrzył się w tramwaje Moderus Gamma

  • MN    23 stycznia 2017 - 17:09
Poznań zaopatrzył się w tramwaje Moderus Gamma
Nowe tramwaje wkrótce mają wyjechać na ulice Poznania. (fot. Modertrans/Poznan.pl)

• Poznaniacy już wkrótce będą podróżować po mieście nowoczesnymi tramwajami Moderusami Gamma.
• Produkująca je firma Modertrans z podpoznańskich Biskupic wygrała przetarg na zakup 50 niskopodłogowych tramwajów dla MPK Poznań.
W największym w historii MPK przetargu na zakup tramwajów złożone zostały trzy oferty. Rywalami Modertransu było konsorcjum Stadler Polska i Solaris Bus&Coach oraz bydgoska Pesa. Komisja przetargowa oceniła oferty pod względem formalnym i merytorycznym przyznając punkty za każde kryterium. Najważniejszym z nich była cena, która miała wagę 80 proc.

Pozostałe kryteria brane pod uwagę przez komisję przetargową to m.in. udział niskiej podłogi, pojemność tramwajów, szerokość przejścia wewnątrz pojazdu czy warunki serwisu gwarancyjnego, w tym także napraw powypadkowych.

W ocenie komisji, oferta Modertransu opiewająca na kwotę 397 044 000 zł, była najkorzystniejsza. Oznacza to, że już wkrótce na poznańskie tory wyjedzie nowoczesny Moderus Gamma, który swoją premierę miał w listopadzie ubiegłego roku.

Firma Modertrans została utworzona pod koniec 2005 roku z połączenia Zakładu Napraw Autobusów w Biskupicach i Wydziału Napraw Tramwajów MPK Poznań. Udziałowcami przedsiębiorstwa są MPK Poznań i Zakład Napraw Autobusów będący własnością miasta Poznań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.