Poznańska komunikacja na cenzurowanym

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski
  • 04-01-2012
  • drukuj
Punktualność, czystość przystanków oraz zachowanie kierowców i motorniczych będą sprawdzać obserwatorzy, którzy w tym roku mają się przyglądać komunikacji miejskiej w Poznaniu i gminach.
Poznańska komunikacja na cenzurowanym
Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za badania prawie 400 tys. zł – pisze „Głos Wielkopolski”. Kilkunastu tajnych obserwatorów codziennie będzie sprawdzało funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Punkty kontrolne są rozsiane po całym mieście.

Raporty z obserwacji będą przygotowywane co 10 dni. Raz w miesiącu ZTM otrzyma kompleksowe podsumowanie. Przewoźnicy otrzymają kopię raportów i będą mieli okazję usprawiedliwić się z każdego autobusu, który nie przyjechał na przystanek lub zabrał pasażerów zbyt późno, niż wskazywał na to rozkład jazdy.

Badanych będzie przynajmniej tysiąc kursów miesięcznie. Pozwolą także ustalić, na jakich liniach powinny jeździć mniejsze lub większe niż obecnie autobusy, które linie nie cieszą się zbyt wielkim zainteresowaniem pasażerów – pisze „Głos Wielkopolski”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE