Poznański Rower Miejski bije rekordy frekwencji

• Sierpień okazał się najlepszym miesiącem w historii sieci Poznańskich Rowerów Miejskich.
• Poznaniacy skorzystali z rowerów miejskich przeszło 70 tysięcy razy.
• W tym sezonie, przez ostatnie 6 miesięcy, odnotowano też dwa razy więcej wypożyczeń niż przez cały ubiegły rok.
Poznański Rower Miejski bije rekordy frekwencji
70 tys. wypożyczeń w samym tylko sierpniu to absolutny rekord rowerów miejskich w Poznaniu (fot. poznan.pl)

W lipcu rozbudowano sieć Poznańskich Rowerów Miejskich i efekty już są widoczne. Dotychczas było 37 stacji, obecnie jest ich już 61 z flotą 680 jednośladów. W sierpniu z PRM skorzystano 72 tysiące razy, a w ubiegłym roku – w analogicznym okresie - odnotowano zaledwie 32 tys. wypożyczeń.

Wprowadzono też oczekiwane nowości

Foteliki do przewożenia dzieci, specjalne trzy stacje z rowerkami dziecięcymi oraz możliwość tańszego korzystania z roweru miejskiego przez posiadaczy biletów na Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej (PEKA) – to są nowości, które Poznań zaproponował swoim mieszkańcom. Ponadto, zmodernizowano 16 najstarszych stacji, które wyposażono w ekrany dotykowe i panele płatnicze.

W tym roku priorytetem było zagęszczenie sieci stacji w ścisłym centrum. Kilka stacji zostanie też przeniesione w bardziej dogodne miejsca. Ale na tym rowerowa rewolucja się nie kończy.

- Kolejne 20 stacji PRM pojawi się na poznańskich ulicach w marcu przyszłego roku, wraz z początkiem nowego sezonu. Docelowo, wiosną 2018, będziemy dysponować flotą 1000 rowerów, a stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego będzie ponad setka - przekonuje Wojciech Makowski, poznański Oficer Rowerowy.

Coraz więcej miłośników rowerów miejskich

70 tys. wypożyczeń w samym tylko sierpniu to absolutny rekord rowerów miejskich w Poznaniu. Ale wzrost popularności PRM widać na przestrzeni kilku miesięcy. Od początku marca 2016 r. rowerzyści skorzystali z wypożyczalni ćwierć miliona razy. Przed rokiem - w całym sezonie - wypożyczeń było prawie 125 tys., co oznacza, że w sześć miesięcy użytkownicy podwoili ubiegłoroczny wynik.

Od kwietnia 2012 roku, czyli od początku funkcjonowania wypożyczalni w Poznaniu, 52 625 zarejestrowanych użytkowników skorzystało z rowerów 536 714 razy. Średni czas wypożyczenia Poznańskiego Roweru Miejskiego wynosi w obecnym sezonie ponad 22 minuty. Roweru z fotelikiem - 32 minuty, a rowerka dziecięcego - blisko 35 minut.

Użytkownicy bardzo chętnie korzystają z możliwości darmowych przejazdów (jazda do 20 minut lub do 30 minut dla posiadaczy ważnego biletu okresowego na karcie PEKA). Darmowych wynajmów jest około 80 procent.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Brylu: te rowery besta dobrze wyglądają osprzętowo, bo wiadomo ze marka mało znana, ale chyba polska, ale nie dam głowy.My wymieniamy dopiero w przyszłym roku, a co do miejskich to czasami trafi się na sprawny a czasami z małym jakimś defektem.

Omnibus, 2016-09-25 21:10:33 odpowiedz

Do kiko: hehe dobrze powiedziane. Na dobrą sprawę nie widomo za co się złapać, poza tym ciągle to się zmienia więc trudno też nadążyć. ME chyba w tym bryluje :O

Brylu, 2016-09-25 02:21:03 odpowiedz

Do Paulina: Akurat wszyscy zawsze rozpieszczają, bo ciągle jest walka na promocje jak na szable, więc nic w tym dziwnego. Teraz koniec sezonu, to rowery wyprzedają w ME. Co prawda jeszcze ze 2 miesiące można pojeździć ale już nie w ciepełku :P

kiko, 2016-09-22 23:33:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE