PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznański Rower Miejski coraz większy. W 2018 roku będzie miał 111 stacji

  • PAP/KDS    6 lutego 2018 - 17:05
Poznański Rower Miejski coraz większy. W 2018 roku będzie miał 111 stacji
W sumie w 2018 roku PRM będzie składał się ze 111 stacji i blisko 1,2 tys. rowerów. (fot.nextbike.pl)

Wiosną 2018 sieć Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM) rozbuduje się o 22 nowe stacje z 220 rowerami. W sumie będzie się na niego składało 111 stacji i blisko 1,2 tys. rowerów.
W minionym sezonie PRM odnotował rekordowe wyniki; rowery wypożyczano ponad milion razy, liczba użytkowników sięgnęła 100 tys. Sezon zakończył się w połowie grudnia; rowery na poznańskie ulice wrócą wiosną.

Rosnąca popularność systemu to m.in. efekt sukcesywnej rozbudowy sieci stacji i zwiększania liczby dostępnych pojazdów. W ub. roku PRM został rozbudowany do blisko 90 stacji z niespełna 1 tys. jednośladów.

Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski podkreślił, że rowery miejskie pełnią istotną funkcję w systemie transportu w stolicy Wielkopolski. - Promujemy łączenie różnych środków transportu, rower jest znakomitym sposobem dotarcia np. na przystanek czy dworzec, gdzie można się przesiąść na transport publiczny - powiedział.

W tym roku miejska sieć rowerów powiększy się o 22 stacje - dwie więcej niż wcześniej planowano. Nowe stacje PRM powstaną w centrum oraz na osiedlach, głównie na Ratajach.

Poznański Rower Miejski działa w stolicy Wielkopolski od kwietnia 2012 roku. Użytkownicy systemu mogą wypożyczać m.in. rowery z fotelikami dla dzieci oraz rowerki dla najmłodszych. Dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA udostępniono promocyjną taryfę. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.