PARTNER PORTALU
 • BGK

Poznański Rower Miejski: Przejażdzka po mieście także z dziećmi

 • PAP    6 lipca 2016 - 17:48
Poznański Rower Miejski: Przejażdzka po mieście także z dziećmi
Stacje z rowerkami dla dzieci zamontowano na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy trzech dotychczasowych stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka (fot.fotolia/zdjęcie ilustracyjne)

• Stacje z rowerkami dziecięcymi i rowery z fotelikami dla dzieci wzbogaciły system Poznańskiego Roweru Miejskiego.
• Po tegorocznej rozbudowie, sieć PRM liczy w sumie 61 stacji i ponad 680 rowerów.
Operator PRM, spółka Nextbike Polska zapowiada, że do 2018 roku w Poznaniu funkcjonować będzie w sumie 100 stacji z 1 tys. rowerów.

Tegoroczna rozbudowa wzbogaciła sieć stacji o 24 lokalizacje. Wszystkie stacje zostały wyposażone w ekrany dotykowe i terminale płatnicze zapewniające możliwość płacenia za wypożyczenie przy stacji, a rowery są zabezpieczane elektrozamkami.

"PRM jest nie tylko nowoczesny, ale też rodzinny - w Poznaniu zostały wprowadzone pierwsze w Polsce rowery publiczne z fotelikami dziecięcymi. Stolica Wielkopolski jest też jednym z pierwszych miast na świecie ze specjalnymi stacjami z rowerkami dla dzieci" - poinformował w środę PAP Michał Dąbrowski z Nextbike Polska.

Stacje z rowerkami dla dzieci zamontowano na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy trzech dotychczasowych stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka. Dostępnych jest 20 bicykli dla najmłodszych: 10 dla dzieci w wieku od czterech lat i 10 dla dzieci w wieku od sześciu lat.

Jak podkreślił Dąbrowski, na całym świecie funkcjonuje zaledwie kilka systemów rowerów publicznych, które mogą pochwalić się podobnym ułatwieniem dla najmłodszych użytkowników.

W najbliższym czasie Miasto Poznań i operator systemu chcą wprowadzić promocyjne stawki opłat za rower miejski dla posiadaczy ważnych imiennych biletów okresowych PEKA.

Poznański Rower Miejski działa w stolicy Wielkopolski od kwietnia 2012 roku. W tym czasie w systemie zarejestrowało się ponad 43,4 tys. użytkowników, którzy dokonali łącznie 416 tys. wypożyczeń. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • selawi, 2016-07-15 13:23:31

  Do monde: bierz indianę. lepiej z tych marketowych właśnie bo tańsze sa a jakościowo lepsze. w sensie za mniejszą cenę masz lepszy rower mniej znanej marki. Podobno one sa najlepsze z tych marketowych, a poza tym to polska firma,a właściwie obie, więc warto wspierać.
 • Malwina, 2016-07-10 23:13:39

  Do monde: wybierz sie do media expert, tam maja te indiany, a sprzedawcy ci podpowiedza co dokladnie wybrac dla dziecka;)
 • albert, 2016-07-10 17:58:39

  Do monde: pisał że ma indianę i w sumie też bym w to celował, a model to już zależy od wzrosu i wieku, bo nic o tym nie napisałeś