PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańskie szpitale słono płacą za wywóz śmieci

  • Rynek Zdrowia/Głos Wielkopolski    6 sierpnia 2013 - 08:12
Poznańskie szpitale słono płacą za wywóz śmieci

Do 1 lipca wywóz śmieci komunalnych za Szpitala Klinicznego UM przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu kosztował miesięcznie 7 tys. zł, obecnie kwota ta wzrosła do 34 tys. zł.
Placówce nie udało się też tak gospodarować odpadami, aby zmniejszyć o 30 proc. liczbę kontenerów. Choć taka deklaracja została złożona, już wiadomo, że trzeba będzie wrócić do poprzedniej liczby pojemników - informuje "Głos Wielkopolski".

Szpital odpady segregował od dawna. Nie zmieniła się także firma odbierająca śmieci. Jakość usługi też pozostała taka sama. Jedyną różnicą jest nowa, wyższa cena.

W podobnej sytuacji są inne lecznice. Szpital Miejski im. Raszei w Poznaniu przed 1 lipca za wywóz śmieci płacił około 6,4 tys. zł miesięcznie, obecnie jest to kwota ponad 17 tys. zł. Ponieważ szpital nie segregował wcześniej odpadów, obecnie rozważa taką ewentualność licząc na 6 tys. zł oszczędności każdego miesiąca.

Czytaj też: Na wywóz śmieci zamiast na sprzęt i leczenie?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2013-08-06 19:07:52

    Szpital trzykrotnie więcej płaci za wywóz odpadów, bo Minister Ochrony Środowiska swoim projektem, popartym przez większość posłów, zlikwidował konkurencję. Gdyby jej nie zlikwidował to nadal by opłacało się temu samemu przedsiębiorcy odbierać te same odpady za trzykrotnie mniejsze od obecnych pieni...ądze. Czyli Minister i posłowie doprowadzilli do uszczuplenia świadczeń przez Szpital w Poznaniu w stosunku do pacjentów. To jest tylko przykład powszechnych skutków psucia rynku przez niekompetentnych ekologów. Lepiej będzie jeśli pozostaną w dotychczasowych rolach, a sprawy gospodarcze pozostawią specjalistom od gospodarki.  rozwiń