Praca zamiast eksmisji. Sposób na czynszowy dług

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 06-11-2014
  • drukuj
Długi lokatorów mieszkań gminnych to bardzo poważny problem wielu samorządów. Ale miasta coraz częściej nie wyrzucają takich osób na bruk, ale dają im szansę na odpracowanie zaległości czynszowych.
Praca zamiast eksmisji. Sposób na czynszowy dług

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", w stolicy takie zaległości to 388 mln zł, w Łodzi - 169 mln, a we Wrocławiu - ok. 120 mln. Do tego w wielu miastach zadłużenie rośnie bardzo szybko - w Lublinie o ok. 3,5 mln rocznie, w Katowicach - o ok. 0,5 mln miesięcznie.

Samorządy zaczynają dochodzić do wniosku, że restrykcyjna polityka wobec dłużników nie przynosi efektów. I coraz bardziej popularne są programy umożliwiające odpracowywanie długów, np. poprzez wykonywanie prac porządkowych czy remontowych.

Czytaj też: Najemcy mieszkań komunalnych mogą odpracować czynszowy dług

Takie programy wdrożyły już m.in. Toruń, Szczecin, Wrocław, Gdańsk, a ostatnio Warszawa, zaś szykuje się do tego np. Łódź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dzień Dobry.Bardzo mi przykro że szanowna Pani Małgorzata pozwala sobie w tak poważnym Portalu Samorządowym pisać takie oszczerstwa co do Mojej Osoby.Pytanie czy Inicjały RK to moje nazwisko= Ryszard Kmieć.Dementuje.Nie jest to PRAWDA. proszę o sprostowanie informacji.Co do wpisu mojego na temat odp...racowania zaległści za czynsz podtrzymuję nadal moje stanowisko.Ryszard Kmieć. rozwiń

Ryszard Kmieć., 2015-05-31 14:57:41 odpowiedz

Do malgorzata: witam Pani Malgosiu czy mozemy w jakis sposob sie umowic ,spotkac w sprawie R.K

Maja, 2015-05-31 14:24:13 odpowiedz

R.K z bedzina to oszust ! uwazajcie na niego obiecuje zlote gory ! zostalam oszukana na duza ilosc pieniedzy !

malgorzata, 2015-04-28 22:29:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE