PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace nad specustawą od elektrowni i łupków

  • wnp.pl/Parkiet    14 sierpnia 2012 - 07:07

PGE postuluje specustawę, która pomogłaby w rozliczaniu wielkich inwestycji, takich jak budowa elektrowni jądrowej, czy poszukiwanie gazu łupkowego.




Cytowany przez "Parkiet" prezes koncernu, Krzysztof Kilian, odpowiada w dzienniku na pytanie po termin rozpisania przetargu na wybór technologii dla elektrowni jądrowej, że musi on zostać powiązany z budową finansowania tej inwestycji. W jego ocenie kwestie podatkowe i kosztowe są kluczowe do zbudowania finansowania.

Czytaj też: Atomowy sojusz gigantów

Prezes PGE podkreśla w "Parkiecie", że konieczne są zmiany ustawowe, które stworzą warunki umożliwiające zbudowanie elektrowni jądrowej i innych długoterminowych inwestycji, takich jak projekt łupkowy.

Według informacji dziennika PGE przedstawiło już Ministerstwu Skarbu stosowne uwagi, a resort przyznaje, że konieczny jest przegląd uregulowań prawnych. "Parkiet" informuje, że w MSP trwają już prace nad specustawą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - atom, 2012-08-14 15:31:55

    Widzimy zatem pierwsze proby zalegalizowania zawlaszczenia srodkow na elektrownie atomowa. Jasne jest teraz dlaczego niektore firmy energetyczne, zwlaszcza panstwowe, tak propaguja te inwestycje. Znow chodzi o finansowanie ukladu kolesiowskiego i glownych partii politycznych.