Prace nad specustawą od elektrowni i łupków

  • wnp.pl/Parkiet
  • 14-08-2012
  • drukuj
PGE postuluje specustawę, która pomogłaby w rozliczaniu wielkich inwestycji, takich jak budowa elektrowni jądrowej, czy poszukiwanie gazu łupkowego.

Cytowany przez "Parkiet" prezes koncernu, Krzysztof Kilian, odpowiada w dzienniku na pytanie po termin rozpisania przetargu na wybór technologii dla elektrowni jądrowej, że musi on zostać powiązany z budową finansowania tej inwestycji. W jego ocenie kwestie podatkowe i kosztowe są kluczowe do zbudowania finansowania.

Czytaj też: Atomowy sojusz gigantów

Prezes PGE podkreśla w "Parkiecie", że konieczne są zmiany ustawowe, które stworzą warunki umożliwiające zbudowanie elektrowni jądrowej i innych długoterminowych inwestycji, takich jak projekt łupkowy.

Według informacji dziennika PGE przedstawiło już Ministerstwu Skarbu stosowne uwagi, a resort przyznaje, że konieczny jest przegląd uregulowań prawnych. "Parkiet" informuje, że w MSP trwają już prace nad specustawą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Widzimy zatem pierwsze proby zalegalizowania zawlaszczenia srodkow na elektrownie atomowa. Jasne jest teraz dlaczego niektore firmy energetyczne, zwlaszcza panstwowe, tak propaguja te inwestycje. Znow chodzi o finansowanie ukladu kolesiowskiego i glownych partii politycznych.

Horror - atom, 2012-08-14 15:31:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE