PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracują nad ustawami energetycznymi

  • PAP    23 lutego 2012 - 15:29
Pracują nad ustawami energetycznymi

Trwają prace nad trzema ustawami energetycznymi dotyczącymi prawa energetycznego, prawa gazowego oraz odnawialnych źródeł energii - poinformował w czwartek wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
- Czas zgłaszania uwag zakończył się. Teraz opracowujemy zgłoszone propozycje - powiedział Pawlak na konferencji po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem.

Pawlak podkreślił, że ważne jest pewne ukierunkowanie, jeśli chodzi np. o rozwiązania na rynku energetycznym.

- Żeby w pierwszej kolejności doprowadzić do realnej konkurencyjności, a dopiero potem mówić o odpuszczeniu tych administracyjnych mechanizmów chroniących odbiorców, to znaczy konkretnie taryfowania - wyjaśnił.

Dodał, że jego resort wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości pracują nad rozwiązaniami dotyczącymi m.in. uproszczenia prawa upadłościowego, a także procedur administracyjnych.

Wicepremier zaznaczył, że dzięki zmianom prawnym, ułatwione zostało zakładanie działalności na własny rachunek.

- Można bezpośrednio przez internet założyć własną działalność gospodarczą i wszystkie numery, jak NIP, REGON są automatycznie generowane przez system - powiedział.

Dodał, że w ubiegłym roku weszły w życie dwie ustawy deregulacyjne, które w istotny sposób poprawiły funkcjonowanie przedsiębiorców.

- Szczególnie warto przypomnieć tę zmianę dotyczącą zamiany zaświadczeń na oświadczenia - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.