PARTNER PORTALU
  • BGK

Praga Południe zyskuje na dobrej komunikacji

  • Propertynews.pl    17 lipca 2014 - 08:23
Praga Południe zyskuje na dobrej komunikacji

Praga Południe plasuje się na siódmym miejscu w Warszawie, pod względem podaży powierzchni biurowej. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana, niebawem zostanie otwarta stacja drugiej linii metra. Eksperci z firmy Walter Herz przeanalizowali atrakcyjność inwestycyjną tej części Warszawy.
Praga Południe leży po prawej stronie Wisły i ma charakter głównie mieszkaniowy. Dzielnica wyróżnia się obecnością wielu terenów zielonych m.in. Parku Skaryszewskiego czy Olszynki Grochowskiej. W najbardziej reprezentacyjnej, willowej części dzielnicy - na Saskiej Kępie, ma swoje siedziby wiele ambasad.

Pozostała okolica nie cieszy się jednak dobrą renomą ze względu na bardzo wysoki wskaźnik przestępczości. Notuje się tu także jedną z najwyższych w stolicy stóp bezrobocia - 3,64 proc.

Mimo to, Praga Południe plasuje się na siódmym miejscu w Warszawie, pod względem podaży powierzchni biurowej. Z pewnością wpływa na to fakt, że dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. Jeżdżą tu liczne linie autobusowe oraz tramwajowe, a niebawem zostanie otwarta stacja drugiej linii metra.

Zobacz więcej tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.