PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 14,6 mln zł na meliorację w Lubuskiem

  • PAP    8 marca 2013 - 10:44
Prawie 14,6 mln zł na meliorację w Lubuskiem

Prawie 14,6 mln zł z rezerwy celowej resortu rolnictwa trafi do województwa lubuskiego na utrzymanie urządzeń melioracyjnych i przeciwpowodziowych – poinformował członek zarządu woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn.
Pieniądze trafią do Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz działających w gminach spółek wodnych, zajmującym się m.in. utrzymaniem tzw. szczegółowej melioracji (mniejszych kanałów i rowów). O przyznanie środków zabiegał także wojewoda lubuski.

Zarząd melioracji otrzyma ok. 14,4 mln zł.  263 tys. zł trafią do gminnych spółek. Tomczyszyn podkreślił, że pieniądze te pozwolą kontynuować działania w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie i poprawy stanu melioracji. Zostaną przeznaczone na utrzymanie i konserwację budowli i urządzeń hydrotechnicznych.

„Nadrobienie kilkudziesięcioletnich zaniedbań na rzekach i kanałach to dziś dla nas priorytet" - podkreślił.

Dzięki uruchomieniu rezerwy lubuski zarząd melioracji będzie w 2013 r. dysponował kwotą 23,4 mln zł, która jest zbliżona do ubiegłorocznej.

„Pieniądze, o które zabiegaliśmy, pozwolą znacznie poprawić sytuację w utrzymaniu wód publicznych i urządzeń melioracyjnych, które mają wpływ na utrzymanie właściwych stosunków wodnych na terenach zmeliorowanych, zwłaszcza w gospodarstwach wielkoobszarowych" - dodał Tomczyszyn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.