Prawie 20 mln zł na oczyszczanie rzek i konserwacje urządzeń melioracyjnych w zachodniopomorskim

- Ponad 19,7 mln zł z resortu rolnictwa trafi na Pomorze Zachodnie na prace melioracyjne - poinformowały służby prasowe tamtejszego urzędu marszałkowskiego. Środki przeznaczone będą na oczyszczenie rzek i konserwacje urządzeń.

Prawie 20 mln zł na oczyszczanie rzek i konserwacje urządzeń melioracyjnych w zachodniopomorskim
Pieniądze trafią do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (fot.flickr.com/onnola)

Większość kwoty, która ma pochodzić z rezerwy celowej ministerstwa rolnictwa na 2015 r., pozwoli finansować m.in. utrzymanie i konserwację rzek, kanałów i jezior istotnych dla rolnictwa w województwie zachodniopomorskim. Modernizacji poddane zostaną także urządzenia melioracji wodnych, m.in.: stacje pomp, rurociągi o średnicy co najmniej 0,6 m czy jazy.

Na oczyszczenie rzek i kanałów z gałęzi, konarów, śmieci, a także porządkowanie skarp wraz z wykonaniem ich ubezpieczeń z materiałów naturalnych, usunięcie tam bobrowych zostanie przeznaczonych ponad 13,5 mln zł. Odnowieniu zostaną poddane także elementy stalowe i drewniane rzecznych zastawek. Remonty stacji pomp, zbiorników oraz agregatów pompowych kosztować będą w tym roku 3,5 mln zł.

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na uzupełnienie gruntów i zabudowę wyrw w wałach przeciwpowodziowych, utrzymanie skarp rzek i kanałów czy naprawę znaków wodnych na jeziorach.

Środki trafią do Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Będą uruchomione po decyzji ministra finansów.

Jak powiedział Sławomir Kobarynka z Zarządu, szczegółowy plan i harmonogram wydatkowania przyznanych pieniędzy powstanie na przełomie marca i kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

no rzeczywiście tyle kasy ale teraz chyba się będą bali,a Płowens wszystkich sypie i pewnie dostanie wyrok w zawieszeniu

piotr, 2015-03-22 19:27:14 odpowiedz

o to znowu będzie można ustawiać przetargi jak płowens

euzebiusz, 2015-03-11 23:17:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE