Prawie 60 mln na inwestycje Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Ponad 57,8 mln zł ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przeznaczonych zostanie na zakup nowych pociągów oraz stworzenie nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej i monitorowania przystanków Warszawskiej Kolei Dojazdowej.
Prawie 60 mln na inwestycje Warszawskiej Kolei Dojazdowej
Projekt będzie realizowany w latach 2012-2016. Całkowity koszt inwestycji to ponad 124,7 mln zł.

– Usprawnienie ruchu w aglomeracjach to wyzwanie nie tylko dla Warszawy, ale dla wszystkich miast europejskich. Poprzez nasze dwie spółki Koleje Mazowieckie i Warszawską Kolej Dojazdową staramy się inwestować w rozwój i poprawę jakości usług przewoźników kolejowych - powiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

- Wspólnie szukamy dodatkowych źródeł finansowania, w ramach funduszy unijnych czy właśnie funduszu szwajcarskiego. Dziękuję Rządowi Szwajcarskiemu za wsparcie naszych działań. Mam nadzieję, że spółka WKD sprosta stojącemu przed nią wyzwaniu – dodał Struzik.

– Możliwość uczestnictwa w tak dużych projektach to zawsze ogromna przyjemność. W dzisiejszych czasach transport publiczny odgrywa niezwykle ważną rolę. Realizowany przez WKD projekt odpowiada na bardzo konkretne potrzeby podróżnych, którzy chcą szybko i wygodnie dojeżdżać z miejsca zakwaterowania do miejsca pracy – podkreślił Heinz Kaufmann, Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE