PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie pięć miesięcy bez Marszałkowskiej

  • GK    19 kwietnia 2012 - 09:37
Prawie pięć miesięcy bez Marszałkowskiej

W czasie budowy stacji metra Świętokrzyska konieczne będzie zamknięcie przejazdu ul. Marszałkowską w rejonie skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. W poniedziałek, 30 kwietnia, rozpocznie się wprowadzanie nowej organizacji ruchu.
Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany zaczną w pełni obowiązywać 2 maja. Wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe i autobusowe. Utrudnienia potrwają do połowy września.

W czasie wyłączenia ruchu na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 4 i 15. Będą kursowały przez al. Jana Pawła II. Linia 16 zostanie przywrócona na swoją trasę podstawową i z ul. Woronicza będzie dojeżdżała do pętli na Żeraniu przy ul. Jagiellońskiej. Dwie linie zostaną zawieszone – 18 i 35. Uruchomiona zostanie za to nowa linia tramwajowa 40 oraz tramwajowa linia zastępcza 74.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane linie autobusowe: 107, 151 i 171. Będą one prowadziły ulicami: Kredytowa – Jasna/Szpitalna – Mazowiecka (107), Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat (151) i pl. Grzybowski – ul. Emilii Plater (171). Linie 127 i 520 zostaną podzielone. Będą kursowały na trasach skróconych, a na odcinkach, z których zostaną wycofane, zostaną zastąpione przez nowo uruchamiane linie: 227 i 522.

Uruchomiona zostanie też nowa linia 316, która komunikacyjnie wzmocni komunikację na Trakcie Królewskim. Niewielkiej korekcie ulegnie również trasa linii 519.

Zmienią się również trasy kilku linii nocnych. Linie: N32, N35, N85, N38 i N88 po dojechaniu do pl. Zawiszy pojadą Al. Jerozolimskimi i Marszałkowską do przystanku Centrum, który będzie przy ul. Marszałkowskiej między Złotą a Sienkiewicza. Zaś linie: N42, N45 i N95 po wyruszeniu z pętli przy Dworcu Centralnym pojadą Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi do al. Jana Pawła II, którą dotrą do swoich podstawowych tras.

Uruchomiony zostanie również dodatkowy przystanek w ulicy Marszałkowskiej pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ulicą Widok (przed rotundą).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.