PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezes Enei Operator: systematycznie spada liczba gospodarstw bez prądu

 • pt/pap    14 sierpnia 2017 - 20:04
Prezes Enei Operator: systematycznie spada liczba gospodarstw bez prądu
Prezes Enei Operator podkreślił, że liczba odbiorców bez prądu obecnie będzie zmniejszać się w tempie tysiąc na godzinę, ale "zawsze najgorsze są końcówki" (ot.pixabay)

Systematycznie spada liczba klientów bez prądu, robimy wszystko, aby jak najszybciej wszystkim przywrócić zasilanie - zapewnił prezes Enei Operator Andrzej Kojro w poniedziałek w Bydgoszczy. "Nie będziemy spokojnie spać, dopóki wszyscy nie będą mieli prądu" - dodał.
"Przystąpiliśmy do działań natychmiast. Kiedy burze się kończyły, nasze ekipy przystąpiły do pracy najpierw w Poznaniu, a później w Bydgoszczy, bo to szło od Południa. To był środek nocy, wszystkie nasze brygady z oddziałów dotkniętych kataklizmem, przystąpiły do pracy" - powiedział w Kojro na konferencji prasowej.

Kojro poinformował, że na terenie podległym Oddziałowi Dystrybucji Enei Operator w Bydgoszczy, obejmującej województwo kujawsko-pomorskie oraz powiaty chojnicki na Pomorzu i trzemeszeński w Wielkopolsce, bez prądu jest jeszcze ponad 30 odbiorców.

Prezes Enei Operator podkreślił, że liczba odbiorców bez prądu obecnie będzie zmniejszać się w tempie tysiąc na godzinę, ale "zawsze najgorsze są końcówki".

"My likwidujemy awarie od góry, czyli naprawiamy od najwyższego napięcia, przez średnie do niskiego. Niestety taka jest hierarchia" - wyjaśnił.

Kojro zwrócił uwagę, że w Polsce większość sieci to sieci napowietrzne przez co jest większa awaryjność. "Analizujemy też koncepcję kablowania szczególnie w ośrodkach zurbanizowanych, miejskich. Na pewno takie dodatkowe środki musimy zdobyć. Występujemy również z takim apelem, żeby to znalazło zrozumienie u naszego regulatora i uznał to za koszty uzasadnione" - mówił prezes.

Szef Enei Operator poinformował, że przy usuwaniu uszkodzeń w na terenie bydgoskiego oddziału pracuje kilkaset osób, oprócz miejscowych pracowników zaangażowani są ich koledzy z Gorzowa, Zielonej Góry i Szczecina, a także z firm zewnętrznych. Do dyspozycji mają 85 samochodów, 64 podnośniki i 37 oddziałów.

"Na pewno swoje obowiązki wykonamy. Jednak dbamy o bezpieczeństwo, aby przy okazji dużego tempa prac nikt nie ucierpiał. Sądzę, że w najbliższych dniach wszystkie statystyki awarii będą na zero. Musimy zdawać sobie sprawę, że był to kataklizm, skoro łamały się olbrzymie konstrukcje, jakimi są słupy kratowe" - zaznaczył.

Prezes poinformował też, że zwrócił się do niego prezes PGE Dystrybucja i zaoferował wsparcie innych grup energetycznych. "My przecież jesteśmy wielką rodzimą energetyczną. Są cztery grupy ale wszyscy działamy dla Polaków. Nie ma tu żadnych różnic, oczywiście mamy swoje budżety" - dodał.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podał, że tylko w samym regionie kujawsko-pomorskim bez prądu nadal jest 11,5 tys. odbiorców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.