PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Dobra infrastruktura i wspólny bilet to przyszłość kolei

  • WNP.pl    7 sierpnia 2017 - 18:37
Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Dobra infrastruktura i wspólny bilet to przyszłość kolei
Janusz Malinowski, prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

W pierwszym półroczu z kolei skorzystało w Polsce ponad 150,3 mln pasażerów. Był to najwyższy wynik osiągnięty od 9 lat, a zarazem drugi rok bezwzględnego wzrostu przewozów. - Kluczową kwestią dla przyciągania większej liczby pasażerów na kolej jest poprawa infrastruktury - mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Na szczególne podkreślenie zasługują działania samorządów wojewódzkich i dziewięciu ich spółek transportowych w rozwoju regionalnych przewozów kolejowych. To one najszybciej zaczęły odzyskiwać pasażerów, jeszcze przed trzema, czterema laty i to one w większości nadal notują dużą dynamikę rozwoju.

Co równie istotne, spółki te mają już 60 proc. udział w łącznej liczbie przewożonych pasażerów. Uwzględniając wspólną spółkę samorządów - Przewozy Regionalne (dominujący pakiet przejęła w niej jesienią 2015 r. ARP), już dziewięciu na dziesięciu pasażerów to klienci tych spółek (wliczając także firmy prywatne: Arriva Pl i UBB).

Przykładem takich kompleksowych działań, które składają się na dotychczasowy sukces i rozwój jest Łódzka Kolej Aglomeracyjna. O źródłach tego sukcesu, a także o rezerwach w regionie i w kraju mówi w rozmowie z wnp.pl prezes ŁKA Janusz Malinowski.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.