PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydencja: więcej połączeń w stolicy

  • PAP    30 czerwca 2011 - 17:47
Prezydencja: więcej połączeń w stolicy

W dniu objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej warszawiaków czekają zmiany w komunikacji miejskiej.
Łatwiej będzie wrócić do domów tym, którzy wezmą udział w wieczornym koncercie na Placu Defilad. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od ok. godz. 22 w piątek przez około trzy godziny tramwaje linii 24 (Nowe Bemowo - Gocławek) i 25 (Wiatraczna - Banacha) będą kursować co kwadrans. Ponadto, od ok. godz. 1 w nocy z piątku na sobotę na trasach linii 4, 8, 9 i 24 pojawi się więcej tramwajów.

Cztery dodatkowe tramwaje linii 4 pojadą z zajezdni na Woli w kierunku Bródna ulicą Wolską, al. Solidarności, przez most Śląsko-Dąbrowski i dalej - skróconą trasą do pętli Annopol. Cztery dodatkowe składy będą kursować trasą linii 8 - wyjadą z pętli w al. Zielenieckiej w kierunku Jelonek i przez most Poniatowskiego oraz Al. Jerozolimskie - do pętli Osiedle Górczewska.

Czytaj też: Stolica: zmiany w komunikacji na wakacje

Na trasie linii 9 pojawią się dodatkowe cztery tramwaje jadące w kierunku Ochoty - wyjadą z pętli Wiatraczna i al. Waszyngtona, przez most Poniatowskiego oraz Al. Jerozolimskie pojadą w kierunku pętli Okęcie. Dodatkowe osiem tramwajów kursować będzie trasą linii 24 - cztery z nich pojadą w kierunku Bemowa, a kolejne cztery - na Gocławek. ZTM przewiduje, że dodatkowe tramwaje będą jeździć do ok. godz. 4 rano.

W nocy, w godzinach 1-3, jeździć będzie też więcej autobusów nocnej linii autobusowej N53, kursującej od stacji metra Marymont na Nowodwory. Ponadto wszystkie linie nocne będą obsługiwać tylko wielkopojemne autobusy przegubowe. Pociągi metra będą kursować dłużej, do godz. 4, co 15 minut. Ostatnie odjadą z krańcowych stacji (Młociny i Kabaty) ok. godz. 3.30. Cztery dodatkowe pociągi, po 2 składy w każdym kierunku, będą czekać na pasażerów na stacjach Plac Wilsona (w kierunku Kabat) oraz Politechnika (w kierunku Młocin). Mają włączyć się do ruchu ok. godz. 1.

Zmiany czekają też mieszkańców Bielan, gdzie w rejonie ul. Kasprowicza odbywać będzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Zamknięta dla ruchu będzie jezdnia w kierunku Młocin - na odcinku od ul. Żeromskiego do al. Zjednoczenia. Od ok. godz. 17. do końca kursowania autobusy linii 103 i 156 będą kursować trasami objazdowymi. Autobusy linii 103, od skrzyżowania al. Zjednoczenia z ul. Kasprowicza, pojadą w kierunku stacji metra Młociny aleją Zjednoczenia i ul. Marymoncką (dalej swoją trasą), natomiast linii 156 - od skrzyżowania ulic Żeromskiego i Kasprowicza - ul. Żeromskiego, Al. Zjednoczenia i ul. Kasprowicza (dalej normalną trasą). Na trasach objazdowych autobusy zatrzymają się na wszystkich napotkanych przystankach.

ZTM poinformował także, że od 1 lipca do końca roku - przez cały okres polskiej prezydencji - uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 575, która połączy lotnisko Chopina z metrem. Autobusy tej linii kursować będą co 15 minut w godzinach szczytu (i co 20 minut poza nimi oraz w dni wolne od pracy) ulicami Narkiewicza, Wirażową, Poleczki i Puławską - do stacji metra Wilanowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.