PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydencki bojkot ustawy śmieciowej

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    5 grudnia 2012 - 06:48
Prezydencki bojkot ustawy śmieciowej

Związek Miast Polskich boi się ustawy śmieciowej. Prezydenci miast w nim skupieni nie chcą być obwiniani za podwyżki cen za wywóz odpadów.
Wymyślili więc, że radni nie będą podejmowali uchwał ws. opłat - donosi „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Po krytyce premiera w opłacie za śmieci uwzględnią liczbę osób w mieszkaniu

Wtedy będzie to musiał zrobić wojewoda, a wina za podwyżki spadnie na rząd - taki pomysł pojawił się na obradach władz związku.

Czytaj też: Kalkulator opłat za odbiór odpadów

- Niech mieszkańcy mają pretensje do przedstawicieli premiera - mówi jeden z prezydentów.

Prezydent Tychów i członek zarządu związku Andrzej Dziuba pytany, czy tak będzie, mówi: rzeczywiście najlepiej byłoby tych uchwał nie podejmować. Wszystko zależy od desperacji prezydentów - dodaje.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • samorządowiec, 2012-12-05 15:54:08

  W wielkiej na kolanie robionej " Ustawie Śmieciowej " -- MŚCI SIE DURNOWATA USTAWA O BRAKU OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA / ZAKWATEROWANIA/ !!!!!!!! JACYŚ IDIOCI TO WYMYŚLILI - , ABY MIEĆ SWOBODĘ MIEJSCA POBYTU , BEZ MELDUNKU !!! A , TO P...ROBLEM Z WYBORAMI , PODATKAMI , POWIADOMIENIEM SADOWYM LUB INNYM , ITP. Należy pilnie zweryfikować USTAWĘ O meldunkach --OBOWIĄZKOWO !!! Ustawa śmieciowa winna jednoznacznie określać ; odpłatność w blokach -- od ilości zameldowanych - zamieszkałych / wynajem / , a w domach jednorodzinnych podobnie !!!! Wszelkie warianty do decyzji lokalnej ---, to GŁUPOTA !!!!!! Wariant od powierzchni mieszkania --------- to (...) !!!! Ilość smieci jest pochodną ---ilości mieszkańców !!!!!!!!!!!!!!!!!!  rozwiń
 • Taki jeden z miasta Ł, 2012-12-05 10:23:28

  A będzie drożej, bo trzeba pokryć koszty urzedników w urzedach, niegospodarności, rozzutnosci...itp. Ponadto, każdy rozsądnie myslący przedsiebiorca skalkuluje koszt do przetargu na maksymalnym poziomie, tj. wezmie np. 400 kg na osobę rocznie i z tego wystawi cenę, bo przetarg ma dwie strony, wygry...wa najtańszy, to jedna strona, ale druga, że generalnie umów przetargowych nie mozna zmieniać. A więc nalezy kalkulowac z górka, by nie okazało się, ze trzeba doplacic....bo prywatna firma nie ma z czego dopłacać.  rozwiń
 • Płacić Mniej, 2012-12-05 10:00:10

  Wejść na google.pl , wkleić hasło "jak mniej płacić za śmieci" i czytać a nawet oględać...