PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent chce obniżyć stawki za śmieci w Elblągu

  • PAP    4 lutego 2014 - 14:12
Prezydent chce obniżyć stawki za śmieci w Elblągu

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk chce, by stawki za wywóz śmieci były niższe. Radni będą głosowali projekt w tej sprawie na najbliższej sesji - poinformowała we wtorek rzeczniczka elbląskiego ratusza Monika Borzdyńska.




Wilk zaproponował obniżenie opłat za wywóz śmieci o 50 groszy za odpady niesegregowane (z 14,50 zł za osobę do 14 zł) oraz o 1,50 zł za odpady segregowane (z 10,50 zł na osobę do 9 zł).

"Prezydent powiedział, że pół roku funkcjonowania nowych zasad wywozu nieczystości pozwoliło stwierdzić, że można obniżyć obowiązujące dotąd stawki" - poinformowała Borzdyńska.

Prezydent Elbląga chce też zmniejszenia o 8 proc. opłat za odpady komunalne, które powstają na nieruchomościach niezamieszkanych. Te opłaty dotyczą m.in. przedsiębiorców.

"Ponadto wprowadzony ma zostać odbiór odpadów wielkogabarytowych, dwa razy w miesiącu w domach wielorodzinnych i raz w miesiącu w domkach jednorodzinnych" - dodała rzeczniczka.

Czytaj też:  Mimo tzw. ustawy śmieciowej Polacy wciąż przetwarzają mało odpadów

Sesja rady miasta Elbląga, na której radni będą głosowali propozycje prezydenta ws. opłat za śmieci, zaplanowana jest na 20 lutego.

W ostatnich miesiącach w Elblągu obniżono stawki za najem lokali komunalnych i bilety komunikacji miejskiej - obie te obniżki prezydent Wilk postulował w czasie kampanii wyborczej w przedterminowych wyborach samorządowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.