PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Gliwic i radni walczą o "ekspresy" do Warszawy

  • 24gliwice.pl    25 sierpnia 2014 - 13:03
Prezydent Gliwic i radni walczą o "ekspresy" do Warszawy

Prezydent Gliwic i radni przyjęli apel do Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie zapowiadanej likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego między Gliwicami a Warszawą.
- Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec takiej reorganizacji połączeń - czytamy w piśmie.

Przypomnijmy, PKP Intercity S.A. zdecydowała, że nowa klasa pociągów EIC Premium (obsługiwana przez Pendolino) nie będzie zatrzymywać się na dworcu PKP w Gliwicach. Co więcej, w związku z wprowadzeniem tej zmiany, planowane jest zmniejszenie liczby "zwykłych" EIC.

Czytaj: Trwa lobbing o kolejne przystanki Pendolino

Tym samym z rozkładu jazdy ma zniknąć m.in. słynny "Górnik" łączący Gliwice ze stolicą Polski oraz niedzielny EIC "Odra".

- Niedopuszczalne jest, aby podnoszenie standardów obsługi i szybkości na kilku wybranych kierunkach odbywało się kosztem likwidacji linii o istotnym znaczeniu dla wielu innych miast. Polityka transportowa w proponowanym kształcie nie prowadzi do równomiernego wzrostu dostępności komunikacyjnej poszczególnych regionów Polski - napisali gliwiccy samorządowcy. - W związku z powyższym zwracamy się z apelem o utrzymanie w Gliwicach bezpośredniego połączenia z Warszawą obsługiwanego przez pociągi klasy Intercity.

Uchwała została jednogłośnie przyjęta na sesji Rady Miasta.

Czytaj:Na tych dworcach powstaną obiekty handlowo-usługowe

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.