PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent Kalisza nie chce umierać za śmieci

 • GK    25 lutego 2013 - 12:00
Prezydent Kalisza nie chce umierać za śmieci

Spółdzielnie mieszkaniowe wymusiły na mnie i koalicji zmianę sposobu naliczania opłat za śmieci – z metody: od ilości zużytej wody na tę od ilości osób mieszkających – mówi Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza.
Na początku w Kaliszu urzędnicy próbowali przeforsować uchwałę mówiącą o naliczaniu opłaty za śmieci od ilości zużytej wody na mieszkańca.

Czytaj też: Należy się spodziewać podwyżek za wywóz odpadów 

- Mamy cały Kalisz zwodociągowany i opomiarowany, więc wiemy ile wody w mieście zużyliśmy. Przeliczyliśmy, że na osobę przypada 3 metry sześcienne. Ta metoda wydawała nam się najbardziej sprawiedliwa - tłumaczy prezydent Janusz Pęcherz.

Czytaj też: Samorządowcy protestują, bo nie rozumieją przepisów ustawy śmieciowej

Jednak jak przyznaje, większość mieszkańców, głównie spółdzielnie mieszkaniowe, wymusiły na nim i na koalicji zmianę sposobu naliczania tych opłat na metodę od ilości osób zamieszkujących.

Czytaj też: Przetargowy korek może być groźny dla gmin      

- Powiedziałem wtedy, że nie będę umierał za śmieci, czyli na siłę forsował metody, której mieszkańcy nie akceptują - tłumaczy Janusz Pęcherz.

Dodaje, że w tej chwili miasto jest dobrze przygotowane do reformy śmieciowej. Przegłosowane są uchwały i ogłoszony przetarg.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • realista, 2013-02-25 15:06:17

  Się zobaczy, czy miasto jest przygotowane....jak smieci będą zalegały na ulicach... bo firma z przetargu będzie realizować to co wymyslą rajcy miejscy, np. odbierac z bloków 1 x w tygodniu....
 • glews, 2013-02-25 14:58:46

  Co się mają przejmować, przecież to ich folwark a nie Twój, więc to oni decydują jak u siebie,. a ta hołota to im może ...no wiem Pan....
 • Maximus Segregatus, 2013-02-25 13:29:34

  Jest inteligentny sposób aby wszyscy segregowali, nawet w budynkach spółdzielczych I ABY OPŁATA ZA ŚMIECI BYŁA NIEWYGÓROWANA - ale jakoś rady gmin, zarządy spółdzielni mieszkaniowych i grupy trzymające władzę udają że nic o tym sposobie nie wiedzą, wychodząc z założenia, że oni dobrze zarabiający i ...tak się "wyżywią" - szczegóły (na czym polega ta inteligentna selektywna zbiórka odpadów) na google.pl po wklejeniu hasła "jak płacić mniej za śmieci" oraz hasła "system eko ab" - można czytać a nawet oglądać... Od pięciu już lat system EKO AB daje pracę, osiąga najwyższe wskaźniki odzysku i zamyka się finansowo przy niskich opłatach... Ale cóż - jeszcze nikt z Kalisza nie sprawdził jak to funkcjonuje na miejscu w Płocku, nikt nie chce "umierać" za niższe opłaty... Władza i tak się wyżywi...  rozwiń