PARTNER PORTALU
 • BGK

Prezydent Krakowa szykuje list do mieszkańców o śmieciach

 • AW    10 stycznia 2013 - 16:45
Prezydent Krakowa szykuje list do mieszkańców o śmieciach

Już wkrótce do mieszkańców trafi list prezydenta Krakowa w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami. O zmianach będą też przypominać treść pieczęci na dokumentach urzędowych i ulotka dostępna w budynkach UMK.
W liście, który do mieszkańców trafi wraz z rachunkami za wodę, ścieki oraz śmieci prezydent Jacek Majchrowski przypomina, że od lipca tego roku będzie obowiązywał nowy system gospodarowania odpadami, a konieczność jego wprowadzenia wynika z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj też: Apelują o przesunięcie ustawy śmieciowej

W korespondencji opisywane są też krotko nowe zasady śmieciowe. Prezydent Krakowa przypomina, że promowana będzie segregacja odpadów: osoby, które będą oddawać posegregowane śmieci zapłacą mniej.

List oraz ulotka o zmianach systemy gospodarowania odpadami będą także dostępne w budynkach należących do Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek miejskich.

Krakowski magistrat przypomina, że dotychczas przyjęto większość uchwał dotyczących zmian w systemie gospodarki odpadami. W ciągu kilku najbliższych tygodni radni uchwalą stawkę opłaty śmieciowej i metodę jej naliczania. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Krakowa, operatorem nowego systemu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Czytaj też:  MPO zajmuje się odpadami ale tylko do czasu przetargu

 Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem PortaluSamorządowego.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Nie profesor a mimo to..., 2013-02-25 19:29:17

  Jakim trzeba być kretynem by wymyślić opłatę za wywóz śmieci od metrażu a nie od osoby ( tak jest teraz, a od metrażu ma być) i nie trzeba się obrażać bo kretynizm to pojęcie medyczne, choroba więc najpierw trzeba zejść ze stołka , a potem się leczyć. Obecnie za wywóz śmieci opłata wynosi 25zł za 3 ...osoby, za lokal o powierzchni 50m2 płacić się będzie 65zł + opłaty dodatkowe , czyli w/g Panów Radnych i Pana Prezydenta najwięcej śmieci generują wielkie pustostany a najmniej np. 3 osobowa rodzina mieszkającą w garsonierze - pogratulować intelektu. Panowie Radni na czele z Panem Prezydentem miasta Krakowa każą nam segregować odpady w blokach z zsypami na śmieci, czyli wrzucam do zsypu śmieci z kilku posegregowanych najlepiej kolorowych wiaderek ( wiaderka kupiłem wcześniej i kolorki wybrałem sam ) i to wszystko wsypuje do zsypu, niestety na dole śmieci nie segregują się ponownie do osobnych pojemników, myślę że taką segregację powinien robić ten kto wymyśla takie zarządzenia, a więc zapraszamy panowie Radni. NIE CHCEMY TAKICH RADNYCH, NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA , nie chcemy ludzi którzy chcą wyciągać pieniądze od najbiedniejszych, NIE CHCEMY !  rozwiń
 • Obywatel, 2013-02-04 07:54:50

  No bo tak jest! Cała ta tzw. rewolucja smieciowa ma na celu drenaż kieszeni obywateli, bez rozwiązywania żadnych rzeczywistych problemów. Jedynie co ta ustawa załatwi to: "załatwi mniejsze firmy odpadówe" i świety spokój urzednikom. Rodzi sie pytanie: Czy jako obywatele powinnismy się n...a to zgadzać!  rozwiń
 • centuś, 2013-01-26 17:02:44

  Właśnie dostałam ten list i tylko mnie wkurzył. Dużo waty słownej i zapewnień, jak to dbają o moje dobro, ale ani słowa, ile za to "dobro" zapłacę. Ja na pewno stracę. Wg gminy moja rodzina "produkuje" 0,32 m3 na dwa tygodnie, czyli... prawie 3x tyle, ile rzeczywiście produkujem...y: segreguję śmieci, odpadki organiczne kompostuję i mój 0,12 m3 kosz co drugi tydzień i tak jest niepełny. Jeśli każą mi płacić ryczałtem, za śmieci, których nie wyrzucam, przestanę segregować -- bo i po co? Mamy kolejny podatek, a ekologią nie ma to nic wspólnego.  rozwiń