PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent otworzył Aleję Radiowej Trójki

  • PAP    3 czerwca 2011 - 20:21

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką uroczyście otworzyli w piątek Aleję Radiowej Trójki. Aleja znajduje się w warszawskim Parku Agrykola, tuż przy siedzibie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że taka alejka: - Na sto procent należy się radiowej "Trójce".

- Przez wiele lat mieszkaliśmy przy ul. Rozbrat. Z "Trójką" sąsiadujemy i przyjaźnimy się od lat i zawsze było to miłe sąsiedztwo. To teren, gdzie z psem i z dziećmi zawsze dobrze się spacerowało - powiedział prezydent i zapewnił, że z pewnością będzie w to miejsce powracał.

W ceremonii otwarcia alei uczestniczyli m.in. dziennikarze Trójki, w tym jej dyrektor Magdalena Jethon, a także Anna Nehrebecka, Urszula Dudziak i Zbigniew Zamachowski.

- Mieszkam bardzo blisko, dlatego będę tutaj często. To piękny pomysł, taki +trójkowy+, by nazwać tak tę aleję - powiedziała Urszula Dudziak. Zadeklarowała, że jest słuchaczką stacji. - Trójka jest właśnie dla takich osób jak ja: młodych z długim stażem. Zawsze mam nastawioną "Trójkę" i nic nie straciła na świeżości i oryginalności. Ma swoich wiernych słuchaczy, którzy zawsze przy niej będą - oceniła.

Jak przypomniał słuchacz "Trójki" Piotr Jedliński, pismo do Rady Warszawy w sprawie nadania alejce nazwy złożyła obecna dyrektor Programu Trzeciego Magdalena Jethon. - Sprawa się przeciągała, więc założyliśmy stronę na Facebooku. Umieściłem tam maile do warszawskich radnych i zaczęliśmy bombardować ich mailami, jak zwykle. No i tak mamy alejkę - powiedział.

- Trójki słucham od zawsze. To najlepszy eter na świecie. To radio o największym spektrum tematów i muzyki - dodał.

Aleja Radiowej Trójki swoją nazwę nosi formalnie od czwartku 12 maja br. Wówczas decyzję o nadaniu nazwy podjęli warszawscy radni. Aleja prowadzi wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego od ulicy Myśliwieckiej w stronę Zamku Ujazdowskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.