PARTNER PORTALU
  • BGK

Próba świateł na stadionie w Kołobrzegu

  • PAP    26 listopada 2010 - 21:34

W piątek wieczorem w Kołobrzegu, który jest jednym z rekomendowanych centrów pobytowych dla drużyn uczestniczących w Euro 2012, po raz pierwszy zapalono światła na przebudowywanym stadionie piłkarskim.
Próba oświetlenia, które zamontowanego na czterech masztach o wysokości 38 m każdy, wypadła pomyślnie. Zapaleniu świateł o łącznym natężeniu 1,4 tys. luksów przyglądało się kilkuset mieszkańców Kołobrzegu, w tym liczna grupa kibiców trzecioligowej Kotwicy, która również będzie korzystać z obiektu.

Jako pierwszy gry w piłkę na oświetlonej murawie spróbował ubiegający się o reelekcję w II turze wyborów prezydent miasta Janusz Gromek. Po kilkunastu podaniach do kierownika budowy stadionu, Gromek kopnął kilka piłek w kierunku kibiców, którzy je sobie zatrzymali na własność.

Próba oświetlenia stadionu była połączona z zakończeniem honorowego oddawania krwi "Krewni Euro w Kołobrzegu". Odpowiadająca w Kołobrzegu za public relations Euro 2010 Monika Zawadzka powiedziała PAP, że w czasie akcji oddano łącznie 25 650 mililitrów krwi.

Przebudowę kołobrzeskiego stadionu prowadzi spółka Skanska. Prace na obiekcie będą kosztować prawie 24 mln zł. Inwestycja jest w 40 proc. dofinansowana unijnymi pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Stadion ma być gotowy pod koniec marca 2011. Będzie to nowoczesny obiekt z 3 tys. miejsc siedzących. Na stadionie znajdą się również pomieszczenia dla telewizji, która będzie mogła przeprowadzać na żywo transmisje spotkań w jakości HD.

Nowoczesny stadion to tylko jeden z autów Kołobrzegu, dzięki którym miasto trafiło na listę 21 rekomendowanych centrów pobytowych na Euro 2012. Kolejnymi są rozbudowana i spełniające wszystkie warunki UEFA baza hotelowa i uzdrowiskowy charakter leżącego nad samym morzem miasta.

Kołobrzeg najbardziej chciałby gościć u siebie reprezentację Niemiec lub Hiszpanii.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Zaldert, 2010-11-28 23:07:02

    Reprezentanci Niemiec lubią wracać do siebie...Po badaniu świateł będa zadowoleni i przyjadą do centrum pobytowego
  • Medalik, 2010-11-28 19:59:56

    moze po tych badaniach swiatel stadionowych przyjdzie czas na jakies konkrety?