PARTNER PORTALU
  • BGK

Problem z bezpłatną toaletą w mieście? Toruń zachęca lokale zniżkami w podatkach

  • aw    22 marca 2018 - 12:37
Problem z bezpłatną toaletą w mieście? Toruń zachęca lokale zniżkami w podatkach
17 właścicieli od razu zadeklarowało chęć nieodpłatnego udostępnienia toalety turystom (fot.: torun.pl)

Od 1 kwietnia 2018 roku w wybranych restauracjach i kawiarniach toruńskiej starówce będzie można bezpłatnie skorzystać z toalety. Właściciele letnich ogródków otrzymają za to zniżki w podatku.
Biuro Toruńskiego Centrum Miasta przeprowadziło wśród właścicieli lokali gastronomicznych na starówce ankietę mającą na celu zbadanie opinii na temat bezpłatnego udostępnienia toalet dla turystów. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że przedsiębiorcy na starówce są przychylnie nastawieni do tego pomysłu.

- Należy podkreślić, że 17 właścicieli od razu zadeklarowało chęć nieodpłatnego udostępnienia toalety turystom - podaje Urzad Miasta.

Aby zachęcić właścicieli gastronomii do udostępniania swoich toalet, prezydent Torunia Michał Zaleski podjął decyzję o obniżeniu o 15 proc. stawki czynszu najmu terenu pod letnie ogródki gastronomiczne, usytuowane na drogach wewnętrznych zespołu staromiejskiego, dla ich właścicieli, którzy nieodpłatnie udostępnią toaletę turystom niebędącym klientami lokalu.

Czytaj też: Dlaczego mamy tak mało publicznych toalet z prawdziwego zdarzenia?

Jak dodaje magistrat, przedsiębiorcy działający na terenie zespołu staromiejskiego wciąż mogą zgłaszać się do programu „Moja starówka”. Partnerami tego programu lojalnościowego jest już 58 podmiotów, wśród których są m.in. sklepy odzieżowe, obuwnicze, optometrie, restauracje, kluby, kawiarnie, księgarnie, instytucje kultury. Osoby, które są już posiadaczami karty rabatowej „Moja starówka”, otrzymają około 10-15 proc. zniżki na zakupy czy usługi, zależnie od oferty partnera programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.