PARTNER PORTALU
  • BGK

Problem z pojemnikami na odpady w Radomiu

  • RadomNews.pl    12 lipca 2013 - 12:47
Problem z pojemnikami na odpady w Radomiu

Firma Almax będzie odbierać śmieci z osiedla Ustronie w Radomiu. W pozostałych sektorach miasta nadal nie ma kto odbierać odpadów. Jak się okazuje to nie jedyny problem radomskich spółdzielni mieszkaniowych - jest jeszcze kłopot z pojemnikami na odpady komunalne.
Prezes spółdzielni mieszkaniowej "Ustronie" zwraca uwagę na problem pojemników na odpady.

- Firma Almax będzie u nas odbierać śmieci. Podpiszemy z nimi umowę dzierżawy pojemników. W końcu trzeba przygotować się do segregowania odpadów. Dzierżawa pojemników na śmieci to dodatkowe koszty. Każdy z mieszkańców będzie dokładał 1,43 zł miesięcznie do opłaty za wywóz śmieci. Wówczas Almax będzie dezynfekował i konserwował pojemniki na odpady - mówi Piotr Skoczylas, prezes SM "Ustronie".

Czytaj też: Śmieci stworzyły miejsca pracy dla tysięcy urzędników

- Nie wszystkie firmy chcą dzierżawić pojemniki. Wolą je sprzedać. Wtedy dezynfekcja i konserwacja spadłaby na spółdzielnie mieszkaniowe. Nie wszystkie mają na to miejsce - komentuje Małgorzata Standowicz, prezeska SM "Michałów".

Nie tylko z pojemnikami na odpady komunalne jest problem. Okazuje się, że gmina nie ma pojemników tzw. dzwonów, w których gromadzi się szkło.

- Wystąpiliśmy do miasta o 20 takich pojemników, jednak na razie ich nie ma. Zatem jak mamy segregować śmieci? - pyta Andrzej Łuczycki, przewodniczący Rady Nadzorczej SM "Ustronie".

Można by było kupić pojemniki na odpady komunalne, jednak spółdzielni mieszkaniowych nie stać na tak ogromny koszt.

- Pojemnik na śmieci, który ma 1100 l, kosztuje ok. 1500 zł. By właściwie segregować śmieci i wyposażyć wszystkie śmietniki w radomskich spółdzielniach, trzeba by było kupić ich kilkadziesiąt. To koszt kilkuset tysięcy złotych. Taki wydatek jest niemożliwy. Zresztą zamówienie takich pojemników jest wręcz nieosiągalne nie tylko z powodów finansowych, ale również technicznych, bowiem realizacja takiego zamówienia odbyła się dopiero ok. października - mówi Marek Kraszewski, prezes SM "Budowlani", prezes Zarządu Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych.

Przed problemem braku pojemników na śmieci stoją trzy sektory Radomia, w których nadal nie wiadomo, kto będzie odbierać odpady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.