PARTNER PORTALU
  • BGK

Program „Mia100 kamienic” ma kłopoty

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    16 kwietnia 2012 - 08:53
Program „Mia100 kamienic” ma kłopoty

Mieszkańcy kamienic, które mają być remontowane przez Urząd Miasta Łodzi w ramach programu „Mia100 kamienic” nie chcą się wyprowadzać.
Twierdzą, że miasto proponuje im mieszkania zastępcze w fatalnym stanie – pisze „Dziennik Łódzki”.

Lokatorzy skarżą się, że urzędnicy pokazują im lokale, których nie chciał ich sąsiad. Zdenerwowani napisali pismo do łódzkiego ratusza (zabierz głos/oceń prezydenta). Według nich dostali odpowiedź, w której urzędnicy grożą, że jak będą grymasić, to miasto zmusi ich do wyprowadzki przy pomocy wyroków sądowych.

Do tej pory 60-70 procent lokatorów z 36 kamienic, które będą rewitalizowane w tym roku już się wyprowadziła. Miasto twierdzi, że na remont każdego proponowanego do przeprowadzki mieszkania wydało ok. 30 tys. zł – informuje „Dziennik Łódzki”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • szary, 2012-05-03 19:56:30

    To chyba normalne, że mieszkanie mieszkaniu nierówne i sytuacja majątkowa czy życiowa lokatorów również - skąd więc oburzenie? I to normalne, że miasto nie chce inwestować w remonty tych mieszkań zamiennych (na rok!) póki nikt się na nie nie decyduje. Byłem na takim spotkaniu władz miasta z lokatora...mi, niestety, sporo z nich chce coś ugrać przy okazji wyprowadzki. A kamienice czekają :/  rozwiń