PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Rozwoju Elektromobilności. Elektryczne autobusy zawitają do kolejnych miast

  • aw    26 stycznia 2017 - 12:46
Program Rozwoju Elektromobilności. Elektryczne autobusy zawitają do kolejnych miast
Podpisanie listu intencyjnego odbędzie się 20 lutego (Fot. Shutterstock)

• Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii podały termin podpisania listu intencyjnego ws. Programu Rozwoju Elektromobilności.
• 20 lutego 36 miast i gmin oficjalnie rozpocznie współpracę z instytucjami rządowymi na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej.
20 lutego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbędzie się podpisanie listu intencyjnego z włodarzami 36 miast i gmin. To przedstawiciele tych samorządów, które zadeklarowały chęć współpracy z instytucjami rządowymi na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej.

Sygnatariuszami listu będą Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Polski Fundusz Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uroczystość odbędzie się pod auspicjami Związku Miast Polskich.

Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Program, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

Czytaj też: Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach. Elektromobilność coraz bliżej

- Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej - informuje resort rozwoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • BUSOMAT PL, 2017-01-26 18:47:13

    Autokary elektryczne to bardzo dobry pomysł