Program Rozwoju Elektromobilności. Elektryczne autobusy zawitają do kolejnych miast

• Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii podały termin podpisania listu intencyjnego ws. Programu Rozwoju Elektromobilności.
• 20 lutego 36 miast i gmin oficjalnie rozpocznie współpracę z instytucjami rządowymi na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej.
Program Rozwoju Elektromobilności. Elektryczne autobusy zawitają do kolejnych miast
Podpisanie listu intencyjnego odbędzie się 20 lutego (Fot. Shutterstock)

20 lutego w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbędzie się podpisanie listu intencyjnego z włodarzami 36 miast i gmin. To przedstawiciele tych samorządów, które zadeklarowały chęć współpracy z instytucjami rządowymi na rzecz tworzenia w Polsce warunków do rozwoju branży elektromobilności oraz wprowadzenia pojazdów elektrycznych do komunikacji miejskiej.

Sygnatariuszami listu będą Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, Polski Fundusz Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uroczystość odbędzie się pod auspicjami Związku Miast Polskich.

Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów określonych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Program, ma na celu stworzenie dogodnych warunków dla upowszechniania korzystania z pojazdów elektrycznych, w tym głównie zbiorowego transportu miejskiego, opartego zarówno o autobusy elektryczne, jak i pozostałe środki transportu wykorzystujące napęd elektryczny wraz z infrastrukturą ładowania.

Czytaj też: Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach. Elektromobilność coraz bliżej

- Efektem wdrażania Programu Elektromobilności z perspektywy miast jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez m.in. ograniczenie zanieczyszczeń powietrza, obniżenie hałasu oraz poprawę dostępności i komfortu komunikacji miejskiej - informuje resort rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Autokary elektryczne to bardzo dobry pomysł

BUSOMAT PL, 2017-01-26 18:47:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE