PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt Prawa wodnego zdjęty z piątkowego porządku obrad Sejmu

  • pt/pap    7 lipca 2017 - 14:43
Projekt Prawa wodnego zdjęty z piątkowego porządku obrad Sejmu
Stawki nowego prawa wodnego pozostaną na niezmienionym poziomie do 2019 r. (fot. pixabay.com)

Trzecie czytanie projektu ustawy Prawo wodne zostało skreślone z piątkowego porządku obrad Sejmu. Premier Beata Szydło oświadczyła wcześniej, że projekt zostanie zdjęty z powodu zgłoszonych wątpliwości.
"W związku z wątpliwościami, które przedstawiliście państwo w związku z ustawą o Prawie wodnym, podjęłam decyzję, iż ten projekt zostanie zdjęty z porządku obrad" - oświadczyła w Sejmie Beata Szydło.

Podkreślała, że projekt nie zakłada podwyżek cen wody, "a państwo wprowadzacie w błąd i siejecie niepotrzebną panikę" - mówiła Szydło, zwracając się do opozycji.

Posłowie opozycji przedstawiali wcześniej wyliczenia, mające dowodzić, że na skutek wprowadzenia ustawy wzrosną ceny wody oraz m.in. energii elektrycznej.

Czytaj też: Wody Polskie przejmą pracowników. Są gwarancje zatrudnienia, ale też obawy

"Ponieważ są wątpliwości, a my zobowiązaliśmy się, że będziemy słuchać ludzi i będziemy starali się wprowadzać w dialogu te przepisy, których ludzie oczekują, w związku z tym dzisiaj nie będziemy pracować nad tym projektem" - oświadczyła Szydło.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał Konwent Seniorów, a następnie poinformował, że poparł on jednogłośnie propozycję zdjęcia projektu z porządku obrad.

Dodajemy, że zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej Polska miała przyjąć Prawo wodne do końca czerwca. Ten termin nie został dotrzymany co może skutkować problemami z odblokowaniem funduszy unijnych na inwestycje w branży wodno-kanalizacyjnej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.