PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt rozporządzenia w sprawie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w konsultacjach

  • pt    11 stycznia 2018 - 14:09
Projekt rozporządzenia w sprawie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w konsultacjach
Na konsultacje projektu zarezerwowano tylko tydzień (fot. ShutterStock)

Rządowe Centrum Legislacyjne opublikowało projekt Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie określania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków.
Rozporządzenie to w kontekście rewolucyjnych zmian, jakie zachodzą w branży gospodarki wodno-kanalizacyjnej niezwykle istotny dokument.

Przede wszystkim umożliwi przygotowanie wniosków o zatwierdzenie nowych taryf dla Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie. Przedsiębiorstwa mają na to czas do 12 marca 2018 r.

Czytaj: Nowe prawo wodne pełne wątpliwości

Tak napięty terminarz powoduje, że na konsultacje projektu zarezerwowano tylko tydzień. W tym czasie swoje wnioski na temat projektu mają zgłosić zainteresowani, czyli Izba Gospodarcza Wodociągi Polski oraz Krajowa Izba Gospodarcza, korporacje samorządowe, a także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

- Wiemy, że taryfy są zawieszone. Wiadomo, że do 12 marca mamy złożyć nowe wnioski taryfowe. Oczywiście są problemy, i to spore, w kwestii szczegółów - mówił nam ostatnio Tadeusz Rzepecki przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polski i dodawał:

-  Wspomniane wnioski taryfowe to jeden w głównych powodów naszego niepokoju, bo mają one być trzyletnie, a zaplanowanie czegoś w dowolnej gospodarce, nawet bardzo stabilnej, na trzy lata jest niezwykle trudne, powiedziałbym, że ekstremalnie trudne. Co nam jednak zostaje? Musimy złożyć do 12 marca wnioski taryfowe, które obejmą okres od czerwca tego roku do połowy 2021 roku - dodał.

Projekt rozporządzenie zamieszczamy w Multimediach

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.