PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt wrocławskiego MPK za około 48 mln zł

  • PAP    14 czerwca 2011 - 11:44
Projekt wrocławskiego MPK za około 48 mln zł

Przetargi na dostawę, montaż i uruchomienie w autobusach i tramwajach systemów monitoringu oraz stworzenie systemu informacji pasażerskiej ogłosiło wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
Jak rzecznik prasowy spółki Janusz Krzeszowski, ogłoszenie przetargów jest częścią projektu poprawy jakości komunikacji miejskiej we Wrocławiu, współfinansowanego przez Unię Europejską.

W ramach ogłoszonych trzech przetargów spółka chce zaopatrzyć w monitoring 251 tramwajów i autobusów. Planuje też stworzyć nowy system informacji pasażerskiej, który ma ułatwić podróżnym korzystanie z komunikacji miejskiej, przesiadki i orientowanie się w terenie.

„Podobny cel ma internetowy serwis obsługi pasażera. Tam każdy za pomocą myszki lub klawiatury telefonu znajdzie najważniejsze informacje komunikacyjne, zaplanuje podróż czy obejrzy aktualizowany na żywo rozkład jazdy” – tłumaczył Krzeszowski.

Powstanie także tzw. system monitorowania napełnień, dzięki któremu będzie można badać tzw. potoki pasażerskie na każdej linii. „Pozwoli to na lepsze i optymalne dobieranie taboru do potrzeb pasażerów, a co za tym idzie – na poprawienie wydajność systemu komunikacji w mieście” – podkreślił rzecznik.

Termin składania ofert na ogłoszone przetargi mija 25 lipca 2011 r.

Spółka ma także w planach zakup drogowego pojazdu pogotowia technicznego do podnoszenia tramwajów lub autobusów, bez konieczności rozpinania trakcji, co pozwoli sprawniej i szybciej likwidować skutki wykolejeń i kolizji.

Wcześniej, w ramach programu poprawy jakości komunikacji miejskiej w stolicy Dolnego Śląska, kupiono 8 nowych tramwajów, które zastępują stary i wysłużony tabor.

Projekt wrocławskiego MPK, jeden z największych tego typu w regionie, ma wartość ok. 48 mln zł. UE dofinansuje niemal 85 proc. wszystkich wydatków. Inwestycje mają zakończyć się pod koniec 2013 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.