PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekty spalarni walczą o dofinansowanie

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    2 lipca 2010 - 16:50

Dziewięć projektów będzie starać się o uzyskanie dofinansowania z Unii w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Termin nadsyłania wniosków dla tych inwestycji minął 30 czerwca 2010 r.
Do końca ostatniego dnia przyjmowania wniosków o dofinansowanie wpłynęły dokumenty dotyczące 9 projektów:

- Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego
- Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie
- Budowa zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego
- Zintegrowany system gospodarki odpadami dla aglomeracji białostockiej
- System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie. Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów
- System gospodarki odpadami dla Miasta Poznania,
- System gospodarki odpadami oraz budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów dla miast i gmin Pomorza Środkowego
- Gospodarka odpadami komunalnymi w Łodzi – faza II
- System gospodarki odpadami dla miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego wraz z budową zakładów termicznej utylizacji odpadów.

Z ubiegania się o środki unijne z POIiŚ zrezygnował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - projekt Rozwiązanie problemów gospodarki odpadami w Warszawie etap I: Modernizacja i rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych oraz Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, beneficjent projektu System gospodarki odpadami dla Metropolii Trójmiejskiej, który skorzysta z dofinansowania w przyszłości.

Olsztyn choć będzie ubiegał się o dofinansowanie to podął decyzję o zmianie technologii utylizacji odpadów z termicznej na tradycyjną i instalacja do termicznej utylizacji odpadów zostanie zastąpiona przez instalację do mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów z przygotowaniem paliwa alternatywnego.

Wszystkie złożone wnioski zostaną ocenione wg kryteriów wyboru projektów zatwierdzonych przez Komitet Monitorujący Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kanadyjski Zintegrowany System Gospodarki Odpadami - BioCrudetechnology, 2010-07-05 12:15:20

    Spalanie i owszem, ale dlaczego TYLKO uparcie o nich sie mysli ??? Dlaczego nie Zintegrowany System Gospodarki Odpadami oparty na rozsadnym stosowaniu roznych technologii - celem racjonalnej segregacji, odzysku energii z odpadow w posatci gazu, energii elektrycznej czy biopaliw jak i wysoko...kalorycznych nawozow. Sa Firmy ktore sfinansuja tego typu dzialania nawet w 100 % - bez Unijnych dodatkow Instalacje tzw Zintegrowanej Gospodarkli Odpadami , tyle ze musza miec gwarancje ze przez 30 lat nikt im nie bedzie przeszkadzal w biznesie - dlatego raczej pracuja w Chinach, Indiach czy w Afryce. Firma ta oprocz tego ze likwiduja kwestie smieci to dostarczaja na rynek energie pozyskana z przerobki smieci w postaci gazu, elektryki czy biopaliw a dodatkowo daja wysokokaloryczny nawoz. Zasadnicza kwestia to odpowiedni strumien odpadow. I tu trzeba sie zebrac w Zwiazki Odpadow !!! by uzyskac 600 - 2000 To / dobe - a jak widac np. Krakow - Warszawa ma ten strumien ok. 997 To / dobe a mozna mysle latwo dojsc i do tych 2000 To / dobe przez "uruchomienie" odpadow z przemyslu spozywczego, oczyszczalni sciekow, rolnikow no i moze nawet uzupelnic zielonkami a tym samym uaktywnic lokalne rolnictwo. Wystarczy nam przeslac swoje dane a my wyslemy ankiete na temat morfologii odpadow dla przeslania nam, a my po analizie sie ustosunkujemy i odpowiemy co i jak mozna zdzialac w temacie. Proponuje kontakt tadeusz Jurkiewicz 032 209 44 56 0600 209 893 tadejurkiewicz@hotmail.com  rozwiń