PARTNER PORTALU
 • BGK

Prokuratura bada sprawę bielskiej spalarni odpadów

 • Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia    25 lutego 2015 - 20:17
Prokuratura bada sprawę bielskiej spalarni odpadów

fot. PTWP

W środę (25 lutego) do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spalarnię odpadów przy Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wysłał do Prokuratury Rejonowej prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Zwraca w nim uwagę m.in. na uciążliwości powodowane działalnością zakładu, które wywołują protesty okolicznych mieszkańców, a także na kilkukrotne zwiększenie ilości spalanych materiałów w stosunku do decyzji wydanych przy uruchamianiu spalarni, spalanie materiałów medycznych i weterynaryjnych i brak decyzji Wydziału Architektury i Urbanistyki bielskiego urzędu na zmianę sposobu użytkowania.

Ryszard Mojeścik, prokurator rejonowy Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe potwierdził, że pismo prezydenta wpłynęło w środę i prokuratura zajmie się sprawą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • zbliska, 2015-03-02 14:05:21

  Do w.potega@neostrada.pl: Wydaje mi się,ze B-B w Lipniku ma nowoczesną segregatornię odpadów "suchych" Odpady "mokre", kompostowane śmierdzą na cały Lipnik. Jedynym sposobem przegłosowanym w sejmie na niebezpieczne odpady jest spalanie. Mamy na Śląsku 3 nowoczesne spalarnie na te...renach przemysłowych w których można spalić odpady z prawie 1/3 Polski. Bielska jest w takim stanie tech., że tylko zamknąć.  rozwiń
 • obywatelbb, 2015-02-26 13:59:09

  W pierwszej kolejności przesłuchać bielszczan przeciw spalarni. Widać, ze wiedzą więcej o przekrętach niż prezydent Krywult.
 • w.potega@neostrada.pl, 2015-02-26 10:16:15

  Spalarnię zbudowali, bo nie mieli gdzie oddać posegregowanych odpadów. Zamiast budowania za dziesiątki milionów złotych (i więcej też) regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK), pan Jacek Krywult mógłby zorganizować w Bielsku Białej stację recyklingu lub kilka lokalnych stacj...i recyklingu. Takie lokalne stacje recyklingu organizują w cywilizowanych krajach. Stacja przyjmie bezpłatnie wszystkie posegregowane odpady, zarabiając na surowcach wtórnych. Wtedy spalarnie odpadów będą potrzebne w minimalnej liczbie, odpowiednie. Mieszkańcy nie będą protestować, a ludzie w Polsce zdrowsi będą. Na moim blogu konkretniej przedstawiam problem, namawiając do taniego rozwiązania, proponując dopłaty UE pozostawić na rozwój, w tym na zmianę myślenia o lokowaniu społecznych pieniędzy.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: