PARTNER PORTALU
  • BGK

Promy pojawią się na Wiśle

  • JL    25 października 2010 - 10:32
Promy pojawią się na Wiśle

Przeprawa promowa połączy Solec Kujawski z Czarnowem.W ten sposób zostaną skomunikowane drogi krajowe nr 10 i 80. Promy będą też atrakcją turystyczną.
Urząd marszałkowski woj. kujawsko-pomorskiego wspólnie z powiatami toruńskim, bydgoskim oraz z Solcem Kujawskim i z gminą Zławieś Wielka rozpoczynają prace nad uruchomieniem przeprawy promowej przez Wisłę na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa.

List intencyjny w tej sprawie zostanie podpisany 26 października na przyczółku w Czarnowie.

Stworzenie takiego połączenia to dodatkowe skomunikowanie ze sobą dróg krajowych nr 10 i 80, łączących dwa największe miasta regionu. Dla mieszkańców tego obszaru oznacza skrócenie o kilkadziesiąt kilometrów trasy oraz, co równie istotne, czasu przejazdu do miejscowości leżących po obu stronach rzeki.

Przeprawa promowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 249 i połączy Solec Kujawski w powiecie bydgoskim z Czarnowem w gminie Zławieś Wielka w powiecie toruńskim. Ile i jak pojemne promy trzeba kupić, wykaże analiza zlecona przez urząd marszałkowski.

Promy pojawią się na Wiśle prawdopodobnie już w przyszłym roku. Przeprawa będzie też ciekawą propozycją dla turystów. Umożliwi powstanie szlaku turystycznego łączącego Inowrocław i Pałuki z rejonem Chełmna i Chełmży. Pozwoli także na lepsze wykorzystanie ścieżek rowerowych, które powstają w powiecie bydgoskim i toruńskim.

Przygotowanie przeprawy zakłada też odnowienie dróg dojazdowych do przyczółków na Wiśle. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy wsparciu funduszy z regionalnego programu operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rafkam, 2013-07-22 17:48:38

    Pływają już te promy czy jeszcze nie? Bardzo proszę o info.