PARTNER PORTALU
  • BGK

Pruszków: Kolejne miasto ma swój rower miejski

  • bad    4 września 2017 - 14:08
Pruszków: Kolejne miasto ma swój rower miejski
23 sierpnia akcje Nextbike Polska zadebiutowały na NewConnect (fot. flickr/Nextbike)

Do dyspozycji mieszkańców Pruszkowa będzie 6 stacji i 48 rowerów.
• 4 września rano uruchomionych zostało 5 samoobsługowych stacji wypożyczeń,

• Na mieszkańców Pruszkowa czeka 40 rowerów miejskich, w tym 2 tandemy i 2 rowerki dziecięce.

• Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest całkowicie bezpłatne. System działa na tej samej zasadzie, co warszawskie Veturilo.

 

W systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego działa już 5 stacji: ul. Robotnicza, ul. Jasna, WKD Pruszków,  Park Mazowsze i MLP Pruszków I. W ciągu tygodnia uruchomiona zostanie szósta stacja, MLP Pruszków II, a liczba rowerów zwiększy się do 48 sztuk.

Każda stacja wyposażona jest w terminal służący do wypożyczania rowerów i stojaki, w które wpinane będą rowery. Program pilotażowy potrwa do 5 listopada. W jego uruchomienie zaangażowało się miasto, które sfinansowało uruchomienie czterech stacji, oraz deweloper powierzchni magazynowych MLP Group, który zasponsorował dwie stacje przy jego obiektach.

Czytaj też: Obowiązek jazdy w kasku dla rowerzystów? To zabija ideę roweru publicznego

- Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.

Jak skorzystać z rowerów?

Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej  www.pruszkowskirower.pl i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą ewentualne opłaty za wypożyczenie. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne.

Pierwsza, druga i trzecia godzina wypożyczenia będą kosztować po złotówce. Czwarta i każda następna godzina wypożyczenia to wydatek 5 złotych za godzinę.

Pruszkowski Rower Miejski to kolejny już system Nextbike w Aglomeracji warszawskiej. Bez dodatkowej rejestracji mogą więc z niego korzystać osoby, które mają już konto w systemie Veturilo, Rowerze Gminnym Michałowice, Grodziskim Rowerze Miejskim lub dowolnym innym systemie Nextbike w Polsce i na świecie. Analogicznie – jednorazowa rejestracja w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego umożliwia korzystanie z systemów rowerów miejskich Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Warszawie, gminie Michałowice, Konstancinie-Jeziornie, Łodzi, Poznaniu czy Wrocławiu.

By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji Pruszkowskiego Roweru Miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.