PARTNER PORTALU
  • BGK

Pruszków znów ma wodę

  • PAP    15 grudnia 2010 - 17:34

Wodociągowcy usunęli w środę po południu awarię magistrali wodociągowej w Warszawie. Pęknięta rura spowodowała, że kilkanaście tysięcy mieszkańców Pruszkowa i podwarszawskiego osiedla Reguły przez dwa dni nie miało wody w kranach.
Do awarii wodociągu doszło we wtorek rano w Al. Jerozolimskich.

"Zakończono uszczelnianie pęknietej rury, woda już płynie, w ciągu godziny powinna być we wszystkich kranach" - powiedział w środę wieczorem PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Bartosz Milczarczyk.

Pracownicy MPWiK przy pomocy specjalnego dźwigu usunęli billboard, który uniemożliwiał dostęp do pękniętej rury. Pracę ekip technicznych utrudniała też woda gruntowa, która zalewała wykop.

MPWiK uruchomiło awaryjne ujęcia wody, jednak miały one obniżone ciśnienie. Oznacza to, że woda w blokach mogła dopływać najwyżej do drugiej kondygnacji. W związku utrzymującym się mrozem nie było też możliwości wystawienia beczkowozów dla pozbawionych wody mieszkańców.

Wcześniej zastępca prezydenta Pruszkowa Andrzej Kurzela pytany przez PAP m.in. o to, jak władze tego miasta pomagają mieszkańcom, którzy pozostają bez wody w kranach, podkreślił, że za zapewnienie dostaw wody odpowiada MPWiK. Kurzela dodał, że do awarii doszło poza granicami Pruszkowa.

Przypomniał, że modernizacja magistrali wodociągowej, która zaopatruje mieszkańców Pruszkowa i okolicznych miast, trwa już drugi rok. "To już druga awaria wodociągowa w ostatnim czasie" - powiedział Kurzela.

"Nagłe spadki i wzrosty temperatury sprawiają, że sieć wodociągowa jest narażona na uszkodzenia - wyjaśnił rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kosmetyczka, 2010-12-15 17:49:07

    Likwidacja usterki miała być we czwartek!! A oni to zrobili już w środę,brawo!Zawsze sie spóżniali...np u nas na Zadolu