PARTNER PORTALU
  • BGK

Prywatny przewoźnik będzie woził wrocławian

  • pt    16 grudnia 2014 - 15:32
Prywatny przewoźnik będzie woził wrocławian
fot.www.wroclaw.pl

Po Warszawie i Radomiu, Wrocław zostanie kolejnym miastem, dla którego firma ITS Michalczewski świadczyć będzie usługi w komunikacji miejskiej. Umowa z przewoźnikiem została podpisana na 10 lat.
Nowe autobusy firmy MAN-y i solarisy alpino pojawią się w połowie przyszłego roku na wrocławskich ulicach. MPK Wrocław zawarło umowę na obsługę 17 wrocławskich linii z firmą ITS Michalczewski – informuje www.wroclaw.pl.

Czytaj: Wrocławskie autobusy naszpikowane nowinkami technicznymi

Zgodnie z umową prywatny przewodnik ma świadczyć usługi 69 klimatyzowanymi i niskopodłogowymi pojazdami. Oznacza to, że w połowie 2015 we Wrocławiu wszystkie autobusy komunikacji miejskiej będą niskopodłogowe.

Czytaj: Tychy kupią nowe autobusy

Po Warszawie i Radomiu teraz Wrocław zostanie kolejnym miastem, dla którego firma ITS Michalczewski świadczyć będzie usługi w komunikacji miejskiej. Umowa z przewoźnikiem została podpisana na 10 lat.

W tym czasie MPK zapłaci podwykonawcy za jego usługi około 338 milionów złotych.

Dzięki tej umowie MPK będzie mogło zredukować liczbę własnych autobusów, pozbyć się tych najstarszych i najbardziej wysłużonych i zaoferować pasażerom usługę na najwyższym poziomie.

– Po uruchomieniu linii przez podwykonawcę najstarszy nasz autobus będzie z 2000 roku – mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK.

Dzięki współpracy z podwykonawcą na głównych liniach pojawią się nowe MAN-y, a mniej uczęszczane linie będą obsługiwane autobusami solaris alpino, czyli mniejszą wersją znanych już wrocławianom solarisów z rodziny Urbino.

Z ponad dwustu takich autobusów korzystają już pasażerowie komunikacji miejskiej w Atenach. Mimo mniejszych gabarytów autobusy te podobnie jak MAN-y będą miały wszystkie udogodnienia dla pasażerów, takie jak niska podłoga, klimatyzacja czy warunki do przewozu osób niepełnosprawnych.

Przewoźnik, który przejmie od MPK w 2015 roku kilkanaście linii autobusowych już rozgląda się za lokalizacją zajezdni dla nowych autobusów i myśli o organizacji pracy we Wrocławiu.

– Mamy spore doświadczenia z Warszawy gdzie obsługujemy linie komunikacji miejskiej. Stawiamy na jakość, szkolenia kierowców i bezpieczeństwo. Mamy jedyny w Polsce autodrom i własną szkołę dla kierowców. Swoim pracownikom we Wrocławiu zapewnimy też umowy o pracę – zapowiada Marcin Kucharski, dyrektor ds. rozwoju z firmy ITS Michalczewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.