PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa ciepłociągu w Łodzi: Od 1 września utrudnienia w ruchu

  • MN    1 września 2017 - 11:58
Przebudowa ciepłociągu w Łodzi: Od 1 września utrudnienia w ruchu
Od 1 września utrudnienia w ruchu w Łodzi. (zdj. ilustracyjne/UM Łódź)

Veolia kontynuuje prowadzony we współpracy z Łodzią projekt rewitalizacji ścisłego centrum miasta. W związku z tym od 1 września pojawiły się utrudnienia w ruchu.
Na 2017 r. Veolia zaplanowała podłączenie 36 rewitalizowanych kamienic położonych w Strefie Wielkomiejskiej oraz na Księżym Młynie w Łodzi.

Obecnie prace prowadzone są wzdłuż al. Włókniarzy. W związku z tym należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu.

W pierwszym etapie prac (pomiędzy 1 a 8 września) przed skrzyżowaniem z al. Włókniarzy zamknięta zostanie jezdnia ulicy Limanowskiego w kierunku centrum.

Drugi etap prac prowadzony będzie od 9 do 12 września. Wówczas nie przejedziemy ulicą Limanowskiego w kierunku Teofilowa. Prace nie wpłyną na kursowanie tramwajów. Magistrat zaleca kierowcom objazd przez Pojezierską lub Wielkopolską.

Trzeci etap potrwa od 13 do 19 września i obejmie prace na ulicy Wielkopolskiej. Ulica przy skrzyżowaniu z Włókniarzy zostanie całkowicie zamknięta (w obu kierunkach).

Grupa Veolia w różnych miastach podejmuje szereg działań związanych z ograniczeniem niskiej emisji i polegających na rozszerzaniu zasięgu sieci ciepłowniczych. Obejmują one zarówno podłączanie nowych budynków, jak i zastępowanie ciepłem systemowym źródeł w już istniejących obiektach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.