PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa linii średnicowej w Warszawie. Prace potrwają trzy albo sześć lat

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 14:15
Przebudowa linii średnicowej w Warszawie. Prace potrwają trzy albo sześć lat
Modernizacja warszawskiej linii średnicowej ma się rozpocząć w 2020 roku. (fot.Twitter/PKP PLK)

Do końca tego roku zostanie wybrany wariant realizacyjny dla warszawskiej linii średnicowej - poinformował we wtorek (13.03) prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Krótki to trzy lata prac. Długi - sześć lat.
- Przed nami podjęcie decyzji, czy chcemy modernizację przeprowadzić szybko, ale bardziej uciążliwie dla mieszkańców, czy rozłożoną w czasie, ale przeprowadzaną "łagodniej". O tym będziemy mogli porozmawiać na jesieni tego roku, kiedy będziemy znali koncepcję przedstawioną przez projektanta - dodał.

Prezes przyznał, że w zależności od wariantu, modernizacja mogłaby potrwać od trzech do sześciu lat.

Podstawowym celem modernizacji jest poprawa przepustowości linii, tak żeby więcej pociągów mogło nią kursować. Obecnie jest to 14-16 pociągów na godzinę. Po modernizacji "średnicą" będą mogły przejeżdżać 24 pociągi w ciągu godziny.

Czytaj więcej: Małopolskie. Ponad 2 mld zł na modernizację wiaduktów w Trzebini

PKP Polskie Linie Kolejowe na początku stycznia tego roku podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego dla realizacji przebudowy linii średnicowej w Warszawie. Wartość tej umowy to 22 mln zł.

Modernizacja warszawskiej linii średnicowej ma się rozpocząć w 2020 roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy linia średnicowa w czasie przebudowy zostanie w całości zamknięta.

PKP PLK zamierzają przed rozpoczęciem remontu linii średnicowej zakończyć remont tak zwanej linii obwodowej, co ma to odciążyć część biegnącą przez centrum na czas remontu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.