PARTNER PORTALU
  • BGK

Przebudowa sieci ciepłowniczej w Białymstoku z dofinansowaniem

  • MN    14 września 2017 - 11:34
Przebudowa sieci ciepłowniczej w Białymstoku z dofinansowaniem
Inwestycja przyczyni się do spadku emisji gazów cieplarnianych i znacznej oszczędności energii. (fot. PTWP)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 25 mln zł unijnej dotacji na przebudowę sieci ciepłowniczej w Białymstoku.
Projekt pochłonie w sumie ponad 62 mln zł i ma być realizowany przez trzy lata. Efektem będzie duży spadek emisji gazów cieplarnianych i znaczna oszczędność energii.

Beneficjentem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku, które w ramach projektu przebuduje wybrane odcinki sieci miejskiej o łącznej długości ok. 23 km. Ponadto będzie wymieniana armatura w komorach ciepłowniczych, wentylacja grawitacyjna i odwodnienie komór cieplnych. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia roczny spadek emisji gazów cieplarnianych szacuje się na 4 270,57 Mg CO2/rok, a zużycie energii pierwotnej zmniejszy się o 17 065,53 GJ/rok.

Umowę o dofinansowanie przebudowy sieci ciepłowniczej w Białymstoku podpisano 13 września 2017 r. w siedzibie NFOŚiGW, który reprezentował Artur Michalski, wiceprezes zarządu.

Dofinansowanie w wysokości 25,8 mln zł Białystok otrzyma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na 62 074 275,25 zł.

Jest to pierwszy z listy projektów ocenionych pozytywnie i wybranych do dofinansowania w procedurze pozakonkursowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.