PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedłużenie oferty na blok w Jaworznie

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    30 września 2013 - 08:49
Przedłużenie oferty na blok w Jaworznie

Termin ważności oferty konsorcjum Rafako na budowę nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III został wydłużony o kolejny miesiąc – poinformowały w oddzielnych komunikatach Tauron oraz Rafako.
Spółki poinformowały, że termin związania ofertą konsorcjum zostało wydłużone do 31 października. Konsorcjum przedstawiło także aneks do gwarancji wadialnej wydłużający jej dotychczasowy okres ważności do 31 października 2013 r.

Natomiast Rafako poinformowało również, że w związku z wydłużeniem ważności oferty spółka poinformuje o warunkach współpracy z North China Power Engineering oraz z China Power Engineering Consulting Group Corporation po zawarciu umowy na budowę bloku.

Do podpisania umowy z Tauronem nadal pozostanie utajniona treść umowy, jaką Rafako zawarło z Mostostalem Warszawa ws. zmiany udziałów w konsorcjum.

Według wcześniejszych informacji portalu wnp.pl, w środę Rafako złożyło w środę Tauronowi promesę gwarancji dobrego wykonania kontraktu na budowę nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III, wystawioną przez Bank of China (Luxembourg), wraz z zapytaniem o termin podpisania kontraktu.

Według informatorów wnp.pl, choć Tauron ma drobne zastrzeżenia, to zaakceptuje gwarancje luksemburskiej spółki Bank of China, gdyż bardzo zależy mu, aby inwestycja Jaworznie w końcu weszła w fazę realizacji. Rafako oczekuje obecnie na odpowiedź Tauronu na złożone pismo.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.