PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedłużono konsultacje ws. opłat za odpady w Szczecinie

  • PAP    19 października 2012 - 16:43
Przedłużono konsultacje ws. opłat za odpady w Szczecinie

Dwa tygodnie dłużej potrwają w Szczecinie konsultacje społeczne w sprawie nowej gospodarki odpadami - informuje tamtejszy magistrat. Konsultacje zakończą się 4 listopada. Następnie odbędzie się specjalna sesja rady miasta poświęcona tylko temu tematowi.
Do tej pory udział w konsultacji wzięło blisko 750 osób.

Do tej pory większość mieszkańcy Szczecina zagłosowała za obliczaniem stawki za wywóz śmieci w zależności od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym (440 głosów); metoda naliczania stawki od ilości zużytej wody zdobyła 169 głosów, a od powierzchni mieszkania - 140.

Czytaj też: Mieszkańcy wybiorą metodę naliczania opłat za wywóz śmieci

Aby zachęcić szczecinian do udziału w konsultacjach, miasto wydrukowało prawie 11 tys. ulotek, które są rozdawane m.in. w Biurze Obsługi Interesantów magistratu. Natomiast w tramwajach, autobusach oraz w siedzibach rad osiedli pojawi się w sumie 300 plakatów informujących o trwających konsultacjach.

Przygotowana przez Ministerstwo Środowiska nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach weszła w życie 1 stycznia 2012 r. Dotychczas to właściciele nieruchomości decydowali, który przedsiębiorca odbierał od nich śmieci.

Czytaj też:  ZMP poparł Inowrocław ws. odpadów

W myśl nowych przepisów wybór takiej spółki należy tylko i wyłącznie do gminy. W drodze przetargu będzie ona wybierać jeden podmiot świadczący usługi na całym jej terenie, a w przypadku większych gmin - na określonym obszarze. Władze lokalne mają czas do połowy 2013 roku na wprowadzenie nowych rozwiązań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.