PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkola – mus i marzenie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    24 marca 2011 - 07:57
Przedszkola – mus i marzenie

Budujemy, otwieramy i urządzamy przedszkola. Na potęgę.
Kiedy miasto Ełk postanowiło, że nie przyjmie dzieci z okolicznych wsi do przedszkoli, bo się przepełniły, wójt wiejskiej gminy Ełk w pół roku otworzył przy szkołach siedem oddziałów dla przedszkolaków. Wydał milion złotych i ma gwałtowny wzrost uprzedszkolnienia z 15 aż do 70 proc. – pisze „Gazeta Wyborcza”.

To ostatnio wskaźnik bardzo modny. Samorządy – czy to miasto, czy wieś – już nie chwalą się nowymi wodociągami, tylko liczbą miejsc w przedszkolach.

Głuchów, 6 tys. mieszkańców, ma 96 proc. dzieci w przedszkolach albo punktach przedszkolnych. A chce jeszcze wybudować nowe, ładne przedszkole, bo stare się wali. W Bydgoszczy Przybędą 654 miejsca dla przedszkolaków, czyli o 17 proc. więcej.

Rząd na początku kadencji wywalczył w Sejmie posłanie sześciolatków do szkół, by uwolnić miejsca w przedszkolach. Zaś obowiązkowe od września zerówki dla pięciolatków mają skłonić samorządy, by przedszkola otwierały.

Czytaj też: Przedszkola dybią na pięciolatki

Samorządy jak w ukropie szukają więc miejsc. Często upychają przedszkolaków w szkołach, bo po reformie samorządowej raczej przedszkola likwidowały. Nikt też nie sprawdza jakości przedszkolnej oferty samorządów – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • TEORETYK, 2011-03-24 15:42:22

    To jest prawo i obowiazek Wszystkich nas ! To nie tylko marzenie,to ko nie cznoś ć !Cóż byśmy poczęli bez takiego uczucia do małych ludzików?
  • WIRNIK, 2011-03-24 10:16:03

    Tak,mus i marzenie!!! Życie szybko ucieka,pomagajmy więc maluchom,żeby było im dobrze.Te raz i w ko lejn ych latach!!!