PARTNER PORTALU
  • BGK

Przejście Czeremcha – Wysokie Litewskie znów zostanie uruchomione

  • PAP/AT    6 kwietnia 2018 - 09:54
Przejście Czeremcha – Wysokie Litewskie znów zostanie uruchomione
Dzięki uruchomieniu przejścia Czeremcha - Wysokie Litewskie, odciążone zostanie przejście Terespol - Brześć - powiedział Krzysztof Mamiński (fot.wikipedia.org/Yarl)

Uruchamiamy przejście Czeremcha - Wysokie Litewskie. Plan jest taki, aby ruszyło jesienią tego roku - poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
"Uruchamiamy przejście Czeremcha - Wysokie Litewskie. Jesteśmy w kontakcie z kolejami białoruskimi. Wskazaliśmy już nieruchomości, które będą adoptowane dla służby celnej i służby granicznej. Te prace się toczą. Plan jest taki, aby przejście to ruszyło jesienią tego roku" - powiedział Mamiński.

"To przejście kiedyś normalnie funkcjonowało. Kilka lat temu zostało zamknięte. Zamierzamy je reaktywować" - dodał.

Czytaj też: PKP: Wspólny bilet kolejowy to niższe ceny za przejazd

Prezes poinformował, że koszty ponownego otwarcia tego przejścia nie będą wysokie, a nad jego uruchomieniem pracuje zespół roboczy złożony z przedstawicieli PKP PLK, kolei białoruskich i PKP Cargo.

Mamiński powiedział, że dzięki uruchomieniu przejścia Czeremcha - Wysokie Litewskie, odciążone zostanie przejście Terespol - Brześć, przez które przejeżdżają między innymi towary z Chin.

Prezes przypomniał też, że jednocześnie spółka PKP PLK planuje również prace inwestycyjne na istniejących kolejowych przejściach granicznych na wschodniej granicy. Prace te zaplanowane są do realizacji w okresie 2020-2023. Obejmują one przebudowę, rewitalizację i modernizację linii kolejowych oraz infrastruktury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.