PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeładowania pojemników na odpady można uniknąć

  • legniczanin.pl    9 września 2013 - 10:32

Z analiz przeprowadzonych przez Wydział Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Legnicy wynika, że mieszkańcy segregują coraz więcej odpadów. To bardzo dobry trend.
- System gospodarowania odpadami komunalnymi, który obowiązuje od 1 lipca, w Legnicy funkcjonuje sprawnie – mówi Przemysław Rogowski, dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. – Zdarza się, że mieszkańcy informują o niedociągnięciach, ale jest ich coraz mniej. I są na bieżąco usuwane. 

Czytaj też:Jakie problemy z ustawą śmieciową?

Ale są też niestety sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Chociażby takie, że do pojemników żółtych, czyli  na odpady segregowane wrzucane są śmieci zmieszane, a także szkło, odpady niebezpieczne takie jak np. akumulatory, świetlówki. Te odpady powinny trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Nowodworskiej lub Rzeszotarskiej.

Na butelki są pojemniki tzw. dzwony, w kolorze zielonym. Skutecznym sposobem uniknięcia przeładowania pojemników opakowaniowych jest zgniatanie butelek plastikowych i innych opakowań.     

Nadal do Urzędu Miasta spływają deklaracje o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do systemu wprowadzono ich około 26 tysięcy. Cały czas są one weryfikowane. Z tych deklaracji wynika, że sporo mieszkańców nie zostało w nich ujętych.

Urząd Miasta pisemnie wzywa mieszkańców, którzy nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do ich złożenia albo wyjaśnienia dlaczego tego nie zrobili. Teraz do Legnicy przyjedzie spora grupa osób, którzy będą tutaj studiowali. Wynajmujący mieszkania powinni zadeklarować ile osób będzie w nich mieszkać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • pllo, 2013-09-10 08:18:40

    Tak, studenci to w tej chwili zdecydowanie najważniejszy problem funkcjonowania ustawy śmieciowej. Powinno się nasłać na nich wszelkie śłużby mundurowe. Ukarać, do lochu wtrącić, niech się uczą pokory wobec władzy i twardego prawa ktróe stanowi. Przecież nie student wynajmujący mieszkanie powinie...n zadbać o uregulowanie spraw śmiecia. Płaci za wynajem mieszkania i to słono. Jeszcze bezdomnym trzeba nakazać wypisanie deklaracji ustawić kosz w centrum miasta i niech do niego znoszą śmieci z całego miasta. A może tak sprawdzić kulturę segregacji na dużych osiedlach. Większość z nich zadeklarowała segregację bo taniej wychodzi i na tym koniec bo kto ich w tej bazimiennej masie sprawdzi. Każdy śmieciarz. Palcem wskaże każdego kto segreguje i ma to głęboko w …… Ręce precz od studenta. Macie ważniejsze problemy do rozwiązania  rozwiń
  • Gosia, 2013-09-09 21:47:10

    dopóki nie wprowadzicie pojemników przypisanych do konkretnej osoby , mieszkańca to nigdy nie uporacie sie z właściwa segregacja odpadów...