PARTNER PORTALU
  • BGK

Przełomowy rok dla wodzisławskiej kanalizacji

  • AW    28 marca 2012 - 15:00
Przełomowy rok dla wodzisławskiej kanalizacji

Trwają roboty w ramach projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim” realizowanego przez tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Jak podkreśla wodzisławski magistrat, rok 2012 jest rokiem, w którym planowany jest największy postęp rzeczowy robót. Prace są prowadzone na wszystkich kontraktach. Na siedmiu zadaniach trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej a na pozostałych trzech, mieszkańcy będą mogli podłączać swoje posesje do wybudowanej kanalizacji.

Do nowo wybudowanej sieci mogą się już podłączać mieszkańcy zakończonych zadań tj. części gminy Marklowice, a w najbliższym czasie dołączą do nich mieszkańcy Czyżowic oraz Radlina - Biertułtowy i Obszary.

Do tej pory w ramach całego projektu wykonano ponad 50 km sieci kanalizacyjnej, co stanowi ok. 40 proc. całości robót przewidzianych w ramach tej inwestycji.  

Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Przedsięwzięcie realizowane jest na terenie: Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Marklowic i Gorzyc. Jego celem jest W ramach projektu, którego wartość wynosi 174 mln złotych.

Do czerwca 2014 roku wybudowanych zostanie 126 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 10 przepompowni. Dostęp do sieci zyska ponad 12 tysięcy mieszkańców. Główna idea działań podejmowanych w ramach Projektu to dbałość o czystość środowiska naturalnego. Realizacja przedsięwzięcia będzie jednocześnie wypełnieniem zobowiązań wynikających z Traktatu Akcesyjnego do Unii Europejskiej, zgodnie z którym do końca 2015 roku wszystkie aglomeracje powyżej 15 tys. mieszkańców powinny zapewnić dostęp do usług odbioru ścieków zbiorczym systemem kanalizacyjnym przynajmniej w 90 proc. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.