PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl: powstały nowe mieszkania w budynku po byłej szkole

  • MN    15 września 2016 - 17:17
Przemyśl: powstały nowe mieszkania w budynku po byłej szkole
Całkowity koszt adaptacji budynku do celów mieszkaniowych wyniósł ponad 3,4 mln zł (fot. pixabay)

• W czwartek 15 września w Przemyślu odbyła się uroczystość przekazania kluczy do 26 mieszkań komunalnych.
• Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu przeznaczył na tę inwestycję blisko 1,4 mln zł.
• Dzięki wsparciu z budżetu państwa w całej Polsce powstało już ponad 13 tysięcy lokali mieszkaniowych.
Inwestycja przy ul. Tarnawskiego w Przemyślu została zrealizowana dzięki wykorzystaniu środków z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Dzięki wsparciu finansowemu BGK powstało 26 mieszkań komunalnych w gmachu po byłym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących. Po zamknięciu szkoły w 2005 r. aż do dziś budynek, który powstał w latach dwudziestych, nie był wykorzystywany.

Całkowity koszt adaptacji budynku do celów mieszkaniowych wyniósł ponad 3,4 mln zł. Na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dopłat BGK przeznaczy blisko 1,4 mln zł. Zgodnie z zasadami programu miasto Przemyśl zobowiązane jest teraz do powiększenia swojego zasobu lokali socjalnych o taką liczbę lokali lub o taką samą powierzchnię, jaka powstała z dofinansowaniem BGK.

Czytaj też: Co zrobić, by Przemyśl, Suwałki i Bielsk Podlaski dogoniły Europę?

- Rządowy program finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mówi Bogusław Białowąs, zastępca dyrektora Departamentu Usług Agencyjnych w BGK. - W edycji wiosennej do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 111 wniosków na kwotę 101,9 mln zł. Beneficjenci, którzy nie zakwalifikowali się w poprzednim naborze, w edycji wiosennej mogą ponownie złożyć wniosek do 30 września. W ramach tzw. jesiennego naboru BGK ma do dyspozycji ponad 65 mln zł – tłumaczy.

BGK ma trzy miesiące na ocenę wniosków i podjęcie decyzji o przyznaniu, bądź odmowie przyznania dotacji. Decyzje o przyznaniu finansowania publikowane są w biuletynie informacji publicznej. W edycji jesiennej informacja ta pojawi się do 31 grudnia 2016 r.

Czytaj też: Przemyśl: Nowe nabytki w muzeum dzwonów i fajek

Dzięki wsparciu z budżetu państwa w całej Polsce powstało już ponad 13 tysięcy lokali socjalnych, komunalnych, mieszkań chronionych, miejsc w noclegowniach i domach dla bezdomnych, a kolejne 4,6 tysięcy pozostaje w trakcie realizacji. Od 2007 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał bezzwrotne dotacje w łącznej wysokości ponad 735 mln zł, co pozwoliło na współfinansowanie przeszło 1150 przedsięwzięć mieszkaniowych o wartości blisko 2,3 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.