PARTNER PORTALU
  • BGK

Przestaną palić śmieci w piecu?

  • wnp.pl (DC)    5 lipca 2012 - 08:52
Przestaną palić śmieci w piecu?

Większa społeczna świadomość problemu oraz rozpoczęcie działań zmierzających do jego rozwiązania – to najważniejsze efekty zakończonej kampanii „Niska emisja – Wysokie ryzyko”.
W trakcie półrocznego projektu informacja o szkodliwości palenia śmieci trafiła do setek tysięcy osób. Tylko co trzeci ankietowany mieszkaniec Śląska i Zagłębia ogrzewający mieszkanie piecem węglowym uważał, że spalanie śmieci jest szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia ludzkiego – wynikało z badań zrealizowanych w październiku 2011 r. przez PBS DGA na zlecenie organizatorów kampanii „Niska emisja-Wysokie ryzyko”.

Zwiększenie świadomości konsekwencji spalania śmieci było głównym celem przygotowywanych wówczas działań edukacyjnych.

– Brak świadomości tego, jak szkodliwe jest wykorzystywanie śmieci do ogrzewania mieszkań, powoduje, że mogą one być regularnie spalane nawet przez 200 tys. mieszkańców śląsko-dąbrowskiej aglomeracji. Zrealizowane w ramach kampanii działania sprawiły, że już blisko co druga osoba ogrzewająca mieszkanie piecem węglowym wie, że nie powinna wrzucać śmieci do pieca. Dodatkowo, o 14 proc. zwiększyła się liczba osób, które chcą partycypować w kosztach likwidacji pieców węglowych będących źródłem niskiej emisji – mówi Joanna Schmid, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.