PARTNER PORTALU
  • BGK

Przesunięte terminy konińskiej spalarni

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    8 lutego 2012 - 14:00
Przesunięte terminy konińskiej spalarni

Po uwzględnieniu odwołań, które złożyły Rafako i Polimex-Mostostal, potrzebna była zmiana specyfikacji zamówienia w przetargu na budowę spalarni odpadów w Koninie. Inwestor musiał też wydłużyć termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Przetarg na spalarnię w Koninie ogłoszono w połowie grudnia. Szacunkowa wartość projektu wynosi ponad 340 mln zł brutto. Pierwotnie prowadzący postępowanie Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie miał przyjmować wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 28 lutego 2012 r. Nowy termin ustalono na 16 kwietnia.

Cały artykuł czytaj tutaj Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Firecats, 2012-02-08 17:42:31

    "Początkowo Warszawa miała robić spalarnię wspólnie z partnerem prywatnym, ale po analizach okazało się, że przedsięwzięcie jest na tyle intratne, że stołeczny samorząd postanowił sam zgarniać zyski". A więc Warszawa chce ze spalarni ciągnąć zyski? Czy to oznacza, że mieszkańcy nie będą m...usieli wnosić opłat za usuwanie odpadów? Jeśli Warszawa chce jednak obciążać mieszkańców opłatami - to czy te "zyski" nie będą pieniędzmi wyciągniętymi z naszej konsumenckiej kieszeni, mieszkańców skazanych na zyskodajną spalarnię? Zadaniem samorządu powinno być organizowanie sprawnych usług - ale bez wygórowanych opłat... A tu bez ogródek mówi się: zyski będą z twojej kasy mieszkańcu... Gdyby tak wiedeńczykom ktoś bez ogródek powiedział jak chce ich się łupać finansowo - to wynik wyborów samorządowych byłby do przewidzenia... A koninianie zdają sobie sprawę że będą przede wszystkim dojną krową dla pensji magistrackich?  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: